KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Únik posledního dílu 8. série Hry o trůny? HBO dělá vše pro to, aby se to nestalo

Populární seriál Hra o trůny se pomalu blíží do finále a stanice HBO, která seriál vysílá, se snaží přijít na způsob, jak vyvrcholení 8. série uchránit do doby, než bude oficiálně odvysílána. Nové informace o tom, jak se producenti budou snažit konec veleúspěšné série před hackery a potenciálními zloději utajit, se nyní dostaly na povrch. 

...

Podobná strategie byla využita například i u seriálu Dallas

Jednou z taktik, jak fanoušky seriálu co nejvíce zmást a zabránit úniku informací o posledním díle, než bude odvysílán, je vydání několika různých verzí završení 8. sezóny. Minulý týden to uvedl dramaturgický prezident HBO Casey Bloys.

„Vydáno bude několikero verzí konce, takže nikdo nebude vědět, co se doopravdy stane,“ uvedl Bloys s tím, že až do konce nebude známo definitivní rozřešení. A to ani všem hlavním protagonistům seriálu, kteří si rovněž budou muset počkat na to, která verze bude nakonec vysílána a kdo nakonec přežije.

Příběh seriálu si však začal žít svým životem i mimo oficiální skupinu tvůrců. Více než 20 zábavných a zpravodajských platforem sepsalo vlastní verzi příběhu, z nichž všichni citovali deník The Morning Call, který jako první informoval o různých verzích konce.

Tématem se zabývaly například časopisy a deníky Variety, Vanity Fair, New York Times, Deadline, Newsweek, Weekly Entertainment, TV Guide, Business Insider, Mashable, Jezebel, stránka Geek.com či britské zpravodajské portály The Telegraph, Independent a Standard.

Tvůrci seriálu Hra o trůny však nebudou prvními, kdo podobnou strategii využije. V minulosti tvůrci seriálu Perníkový táta či Rodina Sopránů přistoupili v obavách z úniku děje k podobným řešením. Více konců nechali natočit i producenti kultovního seriálu Dallas, celkem se jednalo o čtyři verze.

Natáčení je náročné i díky rozmístění lokací

Natáčení epizod závěrečné sezóny Hry o trůny začne letos v říjnu a pokračovat by mělo až do srpna příštího roku. To znamená, že poslední série dost možná odstartuje až v roce 2019. HBO však zatím neuvedla žádné konkrétní datum.

„Naši producenti se snaží vyřešit časovou osu natáčení i to, kolik času zaberou speciální efekty,“ uvedl Bloys v rozhovoru pro The Hollywood Reporter. Natáčení je komplikováno skutečností, že se toto fantasy drama točí nejen v několika různých zemích, ale i na různých kontinentech. Mezi lokality, kde se natáčely předchozí série, patří například Malta, Maroko, Španělsko, Chorvatsko, Island, Skotsko či Severní Irsko.

Prozatím nejsledovanější epizodou se stalo finále 7. série, které bylo odvysíláno dne 27. srpna letošního roku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek