KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

UPOUTÁVKA TÝDNE: Život si nachází cestu v prvních záběrech z pokračování Jurského světa

„Život si najde cestu,“ varuje vracející se Jeff Goldblum, během jehož slov se na pravěké ještěry valí sopečná zkáza.

...

Mozek si cestu nenašel

Těžko soudit, jak by se k upoutávce stavěl autor knižní předlohy Michael Crichton. Pokud bych si však měl vsadit, zřejmě by velkou radost neměl. Crichtonův slavný román Jurský park, který výtečně, leč nedoslovně zpracoval v 90. letech Steven Spielberg, kombinoval úsměvnou fikci se zajímavými názory na evoluci a genové inženýrství. Pokračování Jurských parků se však od Crichtonova díla čím dál více vzdalují k opulentní trikové jízdě, která se přemýšlet raději nesnaží.

Už výchozí zápletka již pátého dílu série se jeví jako značně děravá a do velké míry replikuje zápletku druhého filmu, kdy byli dinosauři loveni se záměrem převezení do civilizace. Tentokrát má jít o záchranou misi z ostrova, jenž má skončit pod nánosem sopečného popela. Protože když zde chtěli tvůrci v minulosti postavit dva zábavní parky, jistě si neudělali průzkum o sopečné aktivitě.

Trikové záběry však hýří velkolepostí. Čert vem, že vše působí přespříliš digitálně. Hlavně že prehistorická několikatunová fauna běhá jako kobyla na Velké Pardubické a hrdinové křičí, aby si zachránili holé životy. Aby tvůrci zopakovali miliardový komerční úspěch, budou se muset snažit víc.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek