KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Více než 20 žen již obvinilo hollywoodského mogula Weinsteina ze sexuálního obtěžování

Mediální hon na jednoho z nejvlivnějších mužů Hollywoodu pokračuje. Již přes dvacet žen se vyjádřilo k sexuálnímu obtěžování, jehož se měl Harvey Weinstein v minulosti dopustit. Mezi oběťmi jsou mimo jiné herečky Gwyneth Paltrow či Angelina Jolie.

...

24 osobností zažilo s Weinsteinem krušné chvíle

Žen, které byly nějakým způsobem Weinsteinem sexuálně obtěžovány, má být podle informací deníku Variety, výrazně více, nepřejí si však být jmenovány. Nicméně 24 žen se k Weinsteinovým praktikám již veřejně přihlásilo. Setkání s Weinsteinem bylo přitom vždy velmi podobné.

Herečka Gwyneth Paltrow se měla s producentem setkat v jeho luxusním bytě před natáčením snímku Emma, kdy jí bylo pouhých 22 let. Weinstein měl herečku vybízet k přesunu do ložnice na společnou masáž a pokládat na ni ruce. Paltrow byt opustila a svěřila se svému někdejšímu příteli Bradu Pittovi, který Weinsteina později konfrontoval, což potvrdil i jeho mediální zástupce. Weinstein měl později na herečku vytvářet nátlak, aby se vše ututlalo.


Gwyneth Paltrow v době, kdy ji měl Weinstein obtěžovat. Foto: Getty Images


V obdobném věku byla i herečka Asia Argento, kterou Weinstein pozval na večírek, na němž ke svému překvapení nalezla pouze jeho samotného. Weinstein měl herečku nejprve požádat o masáž a poté na ní praktikovat orální sex proti její vůli.

Svou zkušenost s Weinsteinem má i Angelina Jolie, kterou měl obtěžovat v době premiéry snímku Podoby lásky, v němž se herečka objevila po boku tehdy výrazně známějších hereckých kolegů. Jolie nesdělila detaily svého příběhu, nicméně tvrdí, že se jednalo o důvod, proč s producentem již nikdy nespolupracovala a kolegy před ním dále varovala.


Foto: Georges Biard [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

S jednou z posledních historek přišla herečka a modelka Cara Delevingne, kterou měl Weinstein obtěžovat na základě zjištění, že je Delevingne bisexuálka. Nejprve měl herečku po telefonu varovat, aby se veřejně neukazovala se ženami, neboť by nikdy nezískala roli heterosexuální ženy v hollywoodském filmu. A při společném setkání ji měl nutit k líbání se s jinou ženou a posléze i s ním. Delevigne k incidentu řekla, že byla „zděšená, že se něco podobného stalo tolika ženám, které zná, a žádná nic neřekla.“

Zapovězený v Hollywoodu

Weinstein byl již v neděli vyhozen ze své produkční a distribuční společnosti, kterou pomohl založit, a to krátce poté, co se v deníku New York Times objevila první obvinění a detailní popisy jeho pokusů o obtěžování hned několika žen v minulosti.

Weinstein se sice přes svého zástupce veřejně omluvil a měl napříč hollywoodem rozeslat sérii omluvných emailů žádajících o druhou šanci, většina významných osobností filmového byznysu od něj však dala ruce pryč. Mezi osobnostmi, které Weinsteinovo chování odsoudily, jsou mimo jiné George Clooney, Meryl Streep, Julianne Moore, Susan Sarandon, Mark Ruffalo, Seth Rogen či Paul Feig.


Za své neutrální postoje jsou naopak kritizování Matt Damon, Ben Affleck či Quentin Tarantino.

Harvey Weinstein se podle informací TMZ skrývá v jednom ze svých sídel, zatímco jeho současná manželka Georgina Chapman chystá v následujících dnech podat žádost o rozvod.

V noci na dnešek měla být k domu Weinsteinovy dcery Remy přivolána policie poté, co měl Weinstein propadnout silné depresi a projevovat sebevražedné sklony.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek