KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

VIDEO: Egyptská zpěvačka zatčena za veřejné pohoršení kvůli klipu, v němž spoře oděná jedla banán

Egyptská popová zpěvačka byla zatčena za veřejné pohoršování kvůli svému hudebnímu klipu, v němž ve spodním prádle před skupinkou mladých mužů jedla banán. Shaimaa Ahmedová, vystupující pod uměleckým jménem Shyma, svým vyzývavým vystupováním pobouřila egyptské veřejné orgány, které jsou svou citlivostí na podobné vystupování již proslulé. 

...

Popová zpěvačka strávila týden za mřížemi

Klip egyptské popové zpěvačky obsahuje mnoho odkazů na sex, například v jedné ze scén je na tabuli za zpěvačkou nápis „Třída 69“. Shyma rovněž v klipu polévá jablka a banány mlékem. Video k písni „I Have Issues“ vyvolalo v konzervativním Egyptě vlnu diskuzí jak na sociálních sítích, tak v televizi.


Bezpečnostní zástupci země uvedli, že prokurátoři poslali 25letou zpěvačku na týden za mříže. Po zatčení, k němuž došlo minulý týden, měla být zpěvačka ve vazbě pouze 4 dny, ale její zadržení bylo nakonec prodlouženo.

Obdobné případy nejsou v Egyptě ničím výjimečným

K podobnému případu došlo v Egyptě i začátkem měsíce, kdy byla potrestána libanonská zpěvačka za to, že měla na jevišti krátké šortky. Haifa Wehbeová (41) uvedla, že byla poslána k výslechu poté, co si během vystoupení na Americké univerzitě v Káhiře vzala olivově zelené kraťasy. Popová hvězda uvedla, že novinářka, která sledovala její výkon, z něj byla natolik rozrušená, že si na zpěvaččino oblékání stěžovala na policii.

Policie následně podala stížnost na Syndikát egyptských hudebníků, který poskytuje umělcům v zemi licenci. Syndikát na to konto kontaktoval Haifina manažera, jemuž řekl, že by si zpěvačka měla vybírat oblečení, které „bere v potaz tradice a zvyky egyptského lidu“.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek