KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

VIDEO: Jak se žije pod hrozbou Islámského státu? Saudská Arábie natočila kontroverzní drama

Al Gharabeeb Al Soud, neboli "Black Crows" je třicetidílný seriál, který bude saudskoarabská televize MBC vysílat, aby ukázala hrůzy života pod hrozbou Islámského státu.

...

Jak se žije mezi teroristy

Kontroverzní drama režiséra Ali Jabera se má zaměřit na denní problémy života v teroristických oblastech, kde jsou na denním pořádku bombové útoky, otroctví, znásilňování či vymývání mozků dětským vojákům. 

Jaber uzavřel dohodu se saudskoarabskou stanicí MBC, která odvysílá všech 30 dílů seriálového dramatu, jež bude mimo jiné vyprávět příběh matky cestující do Sýrie, aby zjistila, že se její syn přidal k Islámskému státu. Anebo mladé novinářky, která v utajení pátrá po svém příteli. 

"Věříme, že Islámský stát je epidemie, proti které musíme nalézt odvahu, mluvit o ní a bojovat," vysvětluje Jaber. 


S Americkou pomocí

Jaber přiznává, že na projektu spolupracoval mimo jiné s řadou hollywoodských scenáristů a tvůrců, s nimiž se snažil vymyslet příběh, jenž by burcoval k boji s Islámským státem. 

"Poprvé v historii jsme zažili, že se nám otevřelo hollywoodské srdce. Poprvé jsme díky Islámskému státu nalezli společného nepřítele. Islámský stát vidíme jako nebezpečný narativ či ideu a věříme, že abychom ji porazili, musíme přijít s vlastní ideou, která bude zajímavější a progresivnější," dodává režisér.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek