KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

VIDEO: Legendární tenisoví rivalové Borg a McEnroe se střetnou v kinech

Byli to nesmlouvaví soupeři, kteří nemohli být rozdílnější. Přesto, nebo právě proto se díky nim odehrál jeden z nejlepších zápasů v dějinách Wimdledonu. A nyní dostane rivalství Björna Borga a Johna McEnroea vlastní film. 

...

Oheň a led na filmových kurtech

Mužský tenis nezná moc výraznějších osobností než Borg a McEnroe. Borg byl známý svým ledovým klidem, který mnozí označovali za chování chladnokrevného stroje. McEnroe byl a dodnes zůstává horkokrevným buldokem, který pro sprosté slovo vůči soupeři, divákům a rozhodčím nikdy nešel daleko. 

Oba tenisté se v 70. a 80. letech střetli celkem 22krát při obdivuhodně vyrovnané bilanci. Za nejznámější zápas jejich společného soupeření je však považován McEnroův první finálový Wimdledon z roku 1980, kdy Borg útočil na svůj pátý titul z travnatých dvorců v řadě. 

McEnroea v té době publikum nenávidělo za jeho nervové kolapsy a neustálé výpady vůči soupeřům a rozhodčím. Byly to však právě rozdílné osobnostní rysy, které zápasu propůjčily neopakovatelný náboj, kdy se oba soupeři prali doslova o každý míček. 

Nyní bude možné souboj dvou titánů vidět i v kinech. A podle první upoutávky se zdá, že filmaři na dramatickém pnutí rozhodně neubírali. V hlavních rolích se objeví Shia LaBeouf a a Sverrir Gudnason.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek