KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

VIDEO: Naprostá fantazie. První záběry z pokračování dokumentu Modrá planeta berou dech

Televizní stanice BBC zveřejnila první záběry z chystaného pokračování dokumentární série Modrá planeta, která diváky znovu do hlubin oceánu a na širá moře. Pořadem bude opět provázet Sir David Attenborough.

...

Poletování mořských okurek, Klaun očkatý ukrytý v mořské sasance, tancující mořská hvězda a hopsající delfíni. To nejsou počítačové záběry z nového animáku od Pixaru, ale reálné prostředí zaznamenané dokumentaristy BBC, které již za měsíc uvidíme v pokračování Modré planety. 

Dokumentární série slibuje, že nás vezme hluboko na dno oceánu a ukáže prostředí a živočichy, o kterých jsme zatím ani neslyšeli. 

Prezentované záběry jsou přitom naprosto úžasné a dokládají, jak moc se od první série Modré planety technologie vyvinula, aby zprostředkovala krásy Země bez nejmenších kompromisů. 

Ostatně, podívejte se sami: 

Kromě novinek se diváci mohou těšit i na své oblíbené živočišné druhy. Vrátí se zelené želvy, delfíni, kosatky a spousta dalších druhů z pobřeží Jižní Afriky. 

Modrá planeta bude ve svém pokračování rovněž zkoumat zdraví světových oceánů. 

Modrá planeta II přichází po obřím úspěchu pokračování obdobného dokumentárního cyklu Zázračná planeta II. Stejně jako v jeho případě tvůrci použili pro záznam mořských hlubin nejmodernější Ultra HD kamery pro zprostředkování krystalicky čistého obrazu a dokonalých barev podmořského života. 

Sérii bude jako již tradičně doprovázet oblíbený a nezaměnitelný hlas Sira Davida Attenborougha. A pokud váš náhodou zajímá, kdo složil tu skvělou hudbu, tak nikdo jiný než Hans Zimmer.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek