KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

VIDEO: Naprostá fantazie. První záběry z pokračování dokumentu Modrá planeta berou dech

Televizní stanice BBC zveřejnila první záběry z chystaného pokračování dokumentární série Modrá planeta, která diváky znovu do hlubin oceánu a na širá moře. Pořadem bude opět provázet Sir David Attenborough.

...

Poletování mořských okurek, Klaun očkatý ukrytý v mořské sasance, tancující mořská hvězda a hopsající delfíni. To nejsou počítačové záběry z nového animáku od Pixaru, ale reálné prostředí zaznamenané dokumentaristy BBC, které již za měsíc uvidíme v pokračování Modré planety. 

Dokumentární série slibuje, že nás vezme hluboko na dno oceánu a ukáže prostředí a živočichy, o kterých jsme zatím ani neslyšeli. 

Prezentované záběry jsou přitom naprosto úžasné a dokládají, jak moc se od první série Modré planety technologie vyvinula, aby zprostředkovala krásy Země bez nejmenších kompromisů. 

Ostatně, podívejte se sami: 

Kromě novinek se diváci mohou těšit i na své oblíbené živočišné druhy. Vrátí se zelené želvy, delfíni, kosatky a spousta dalších druhů z pobřeží Jižní Afriky. 

Modrá planeta bude ve svém pokračování rovněž zkoumat zdraví světových oceánů. 

Modrá planeta II přichází po obřím úspěchu pokračování obdobného dokumentárního cyklu Zázračná planeta II. Stejně jako v jeho případě tvůrci použili pro záznam mořských hlubin nejmodernější Ultra HD kamery pro zprostředkování krystalicky čistého obrazu a dokonalých barev podmořského života. 

Sérii bude jako již tradičně doprovázet oblíbený a nezaměnitelný hlas Sira Davida Attenborougha. A pokud váš náhodou zajímá, kdo složil tu skvělou hudbu, tak nikdo jiný než Hans Zimmer.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek