KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

VIDEO: Nerdí nebe. Disney představil zábavní park na motivy Star Wars

Hollywoodský gigant Disney v rámci svého D23 expa odtajnil plány na chystaný zábavní park na motivy ságy Star Wars. Star Wars Land bude mít rozlohu obřích 14 akrů (5,6 hektarů).

...

Zábavní park za miliardu dolarů

Disney chystá Star Wars Land pro své dva obří zábavní parky, Disneyland v californském Anaheimu a Disney World v Orlandu na Floridě. Studio, které nyní vlastní práva na sérii z Předaleké galaxie, v minulosti odtajnilo pouze pracovní návrhy, nyní skrze video odhalilo kompletní podobu zábavního parku, jenž pokryje 14 akrů (5,6 hektarů).

Oba zábavní parky by se měly otevřít již za dva roky a vezmou návštěvníky na ve filmech dosud neviděnou obchodní planetu. Park nabídne dvě velké atrakce, z nichž první dovolí návštěvníkům pilotovat slavný corelliánský letoun Hana Sola Millenium Falcon na tajné misi a druhý návštěvníky vrhne doprostřed bitvy mezi Prvním řádem a Odbojem, kteréžto frakce představila sedmá filmová epizoda.


Buďte hrdinou či padouchem

Zveřejněné záběry ukazují členitý terén obklopený lesy a zaplněný různorodými budovami ukrývajícími jednotlivé atrakce a restaurace. Každá z lokací vyjde studio podle Bloombergu na miliardu dolarů.


„Jedná se o náš nejambicióznější park,“ řekl při odhalení Star Wars Landu předseda divize zábavních parků Bob Chapek. „Jak budete parkem procházet, může se stát, že vás naverbuje jedna ze stran. Jste špiónem? Jste členem Odboje, nebo byste raději zvolili První řád? Je to jen na vás. Vaše role uvnitř parku bude dána vaším rozhodnutím,“ přiblížil koncept parku výkonný ředitel kreativní divize Scott Mallwitz.

Disney v letošním roce již jednu novou část svých parků otevřel. V Orlandu mohou návštěvníci vstoupit do světa Pandory z megahitu Avatar režiséra Jamese Camerona.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek