KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Westworld se zřejmě dočká pokračování. „Jsme spokojeni,“ tvrdí HBO

Populární sci-fi western se blíží do poloviny první série. A ačkoli se seriál dočkal pozitivního přijetí, kabelová televize HBO stále mlčí ohledně pokračování. Podle zástupců televize je však vše na dobré cestě.

...

Stabilní sledovanost

Westworld sice v televizní sledovanosti nedosahuje takové popularity jako jiný hit HBO Hra o trůny, na rozdíl od řady dalších seriálů si však drží stabilní sledovanost napříč různými platformami. Třetí epizodu sledovalo přes 2 miliony amerických diváků, což znamenalo sedmiprocentní nárůst oproti startu seriálu. 

Pokud se navíc přičte sledovanost skrze platformy HBO Go a HBO Now, dostala se čísla až za hranici 3,2 milionů diváků, což je jen o sto tisíc diváků méně, než kolik zaznamenala úvodní epizoda.

Právě stabilita ve sledovanosti dělá radost zástupcům HBO, kteří jsou zpravidla zvyklí na vysoké výkyvy a především pády sledovanosti. Na ty doplatil v loňském roce hudební seriál Vinyl, jenž se dočkal nejprve brzké objednání pokračování, aby došlo následně ke zrušení seriálu.

Westworld je na dobré cestě

S Westworldem je HBO opatrnější, chce totiž mít před udělením zelené pro další sérii jasný přehled o sledovanosti a plánu tvůrců pro případné pokračování. Jedním ze zásadních parametrů je totiž udržení vysoké kvality. 

Casey Bloys, prezident programování HBO nicméně potvrdil, že se situace Westworldu vyvíjí pozitivně. "Aktuálně vše vypadá opravdu dobře. Jsme jako televize velmi spokojení s výsledky Westworldu," řekl Bloys v rozhovoru pro filmový blog Slashfilm.


Autor: Petr Semecký

Zdroje: Deadline, Slashfilm

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek