KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Ze Štvanice do světa. MFF v Torontu zahájí tenisový střet Borga s McEnroem natáčený v Praze

Zahajovacím filmem 42. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Torontu bude navzdory spekulacím sportovní snímek o rivalitě mezi tenisty Björnem Borgem a Johnem McEnroem, ve kterém mají prsty i Češi.

...

Známé tenisové duo si ve filmu zahrají Sverrir Gudnason a bývalá hvězda Transformers Shia LaBeouf pod režijním vedením Dána Januse Metze. Ten má na kontě například divácky úspěšný válečný dokument Armadillo, uvedený v roce 2010 mimo jiné i na festivalu v Karlových Varech.

Jsem nesmírně poctěn, že TIFF vybral Borg/McEnroe jako zahajovací film. Je to báječná oslava a uznání celého štábu a herců, kteří na filmu tvrdě pracovali. Měli jsme pro tento projekt velmi vysoké ambice a ušli jsme společně dlouhou cestu. Jsem nadšený, že film konečně můžeme pustit do světa a nedokážu si představit lepší možnost, než TIFF,“ dodává režisér.

Stejně jako další „torontský snímek“ The Catcher Was a Spy má i Borg/McEnroe českou stopu. Finálový zápas mezi tenisty odehrávající se v roce 1980 ve Wimbledonu se totiž pod hlavičkou produkční společnosti Sirena Film natáčel vloni v létě v Praze na Štvanici. Na ostrově mezi Florencí a Holešovicemi se nachází jedny z nejstarších a zároveň nejznámějších pražských tenisových kurtů, na nichž si zahrála mimo jiné i Martina Navrátilová.

Divácká i kritická obec dlouho spekulovala, že zahajovacím filmem torontského festivalu bude sci-fi Blade Runner 2049 kanadského režiséra Denise Villeneuva. Namísto pokračování kultovní dystopie Ridleyho Scotta v programu zatím jsou například mysteriózní mother! s Jennifer Lawrence, černá komedie George Clooneyho Suburbicon či životopisný film o krasobruslařce Tonye Harding I,Tonya.

42. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Torontu se koná od 7. do 17. září 2017 a Eurodeník bude u toho.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek