KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Zemřel Alan Rickman, představitel profesora Snapea či Hanse Grubera

Slavný britský herec, který se proslavil rolemi nemilosrdných padouchů, zemřel ve věku 69 let. Ještě letos však uslyšíme jeho hlas v pokračování Alenky v říši divů.

...

Prohraný boj s rakovinou

Zpráva o odchodu Alana Rickmana zasáhla světová média nečekaně. Záhy však úmrtí jednoho z nejtalentovanějších herců své generace potvrdila jeho rodina. Rickman podlehl v 69 letech - podobně jako před pár dny David Bowie - rakovině.

Herec původem z Londýna se poprvé objevil na televizních obrazovkách koncem 70. let. V roce 1988 se pak prosadil v Hollywoodu, když si ho režisér John McTiernan vyhlédl do role ikonického padoucha Hanse Grubera v první části Smrtonosné pasti.

Padouch i hrdina

Rickman se v řadách hajzlíků a sarkastických padouchů našel a během kariéry slavného Grubera doplnil ještě o Šerifa z Nottinghamu v Robinu Hoodovi či tragickou postavu profesora Snapea v sérii o Harry Potterovi.

Rickman však zářil i v civilnějších filmech. Výtečný byl v dramatu Sněhový dort, Parfému: Příběhu vraha a nezklamal ani ve snímku Králova zahradnice, který loni sám uvedl na pražském Febiofestu a který byl jeho druhým režijním počinem.

Autor: Petr Semecký

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek