KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Zemřel herec Lubomír Lipský, bylo mu 92 let

Lubomír Lipský zemřel ve věku 92 let v pražské Thomayerově nemocnici. Herec známý z řady filmů, televizních seriálů a divadla se dostal do povědomí i díky filmům svého bratra Oldřicha. V paměti diváků ho usadily seriály Tři chlapi v chalupě či Hospoda.

...

K umění měl vždy blízko

K herectví měl Lipský blízko odmalička. Již jeho otec hrával v divadle jako ochotník, a tak k divadlu a umění celkově vedl i své syny. Z Oldřicha vyrostl uznávaný režisér, s nímž Lubomír Lipský natočil hned několik společných projektů. Například slavných Šest medvědů s Cibulkou.

Nejvíce se Lipský objevoval v divadle. Na počátku 50. let získal angažmá v Městských divadlech pražských, kde celkem nastudoval přes stovku rolí. Sám odhadoval, že na prknech, která znamenají svět, nechal svůj odkaz ve více než dvou stech rolí. Ve filmu pak okolo stovky.

Mezi jeho nejznámější role se řadí ty z televizních obrazovek. Ať již v seriálu Tři chlapi v chalupě, nebo Hospodě, kde ztvárnil důchodce Aloise Horáčka. V posledních letech byl herec k vidění i v oblíbené letní komedii Bobule.

Osudný zápal plic

Herec zemřel v pátek po poledni v pražské Thomayerově nemocnici po prodělaném zápalu plic. Podle mluvčí nemocnice Lenky Drmotové zemřel v klidu a ve spánku. „Do poslední chvíle za ním chodila rodina. Na chirurgické klinice ležel proto, že tu pracuje jeho příbuzná docentka Ludmila Lipská, která ho do péče přijala,“ dodává mluvčí.


Autor: Petr Semecký

Zdroj: ČTK

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Tak ať je vám země lehká, požehnaný věk :).