KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Ženy si za sexuální skandály v showbyznysu mohou z části samy, tvrdí představitel Gandalfa z Pána prstenů

Filmový a divadelní herec Ian McKellen, kterého většina diváků zná jako Magneta ze série X-Men a Gandalfa z Pána prstenů, označil ženy za částečné viníky sexuálních skandálů současnosti. Podle McKellena ženy pro role často nabízí své tělo.

...

„Na viníky je potřeba ukázat a někdy je toto pro oběti velmi těžké,“ prohlásil šestinásobný držitel ceny Lawrence Oliviera.

„Doufám, že pomůžeme tyto praktiky zcela odstranit. Ale z mé vlastní zkušenosti, když jsem začínal v raných 60. letech, řada režisérů měla fotografie žen ucházejících se o práci, na nichž bylo vespod napsané 'režisérova práva respektována'. Což byl běžný výraz pro lidi, kteří poté tvrdili, že jsou oběťmi. Což je bláznivé. Lidé toho využívali a podněcovali to, což považuji za nepřijatelné,“ popsal praktiky herec.


Představitel Gandalfa z Pána prstenů dále dodal, že samozřejmě podporuje legitimní oběti sexuálního obtěžování. Přiznal však, že se bojí dopadů lživých obvinění: „Doufám, že ze všeho vzejde pouze dobro, i když si myslím, že někteří lidé byli obviněni neprávem. Tato stránka věci tu také je.“

McKellen za svou dlouhou kariéru rovněž spolupracoval jedním z prvních obviněných – Kevinem Spaceym. Ohledně něho se herec vyjádřil, že k otevřenému přiznání své homosexuality nezvolil nejlepší moment. Sám McKellen je veřejným členem LGBT komunity již od roku 1988.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek