KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

​„Žiji jako gay,“ přiznal po letech Kevin Spacey, který čelí nařčení ze sexuálního obtěžování nezletilého

Populární herec a držitel Oscara Kevin Spacey přiznal svou homosexualitu, o které se roky spekulovalo. Mnozí mu však vyčítají, že svým oznámením jen odklání pozornost od nařčení, že měl před 30 lety svádět nezletilého.

...

Herec ke zveřejnění své homosexuality využil sociální sítě Twitter, na kterou napsal: „Miloval jsem a měl jsem během života řadu romantických setkání s muži, a odteď žiji jako gay.“

Spaceyho oznámení přišlo krátce poté, co ho herec Anthony Rapp nařkl ze sexuálního obtěžování v době před 31 lety, kdy Rappovi bylo pouhých 14 let. Spacey reagoval nejprve tak, že si vzdálenou událost nepamatuje, zároveň však herci nabídl „upřímnou omluvu“ za to, co označil jako „nevhodné chování v opilosti.“

Spacey, jemuž mělo být v době incidentu 26 let, měl Rappa pozvat do svého bytu na večírek. Rappa však večírek nudil a odešel do Spaceyho ložnice sledovat televizi, dokud si neuvědomil, že v bytě zůstal jako poslední. Spacey měl poté přijít a na mladšího herce si lehnout. Podle Rappa byl Spacey opilý.


Anthony Rappovi mělo být v době sexuálního obtěžování pouhých 14 let.

Odhalení sexuálního obtěžování přibývá

O celém incidentu Rapp dle svých slov informoval veřejnost kvůli současným obviněním producenta Harveyho Weinsteina z řady sexuálních obtěžování a dokonce znásilnění.

Spacey ještě v létě zesměšňoval svou domnělou homosexualitu.

Spaceyho oficiální omluva nenachází pochopení u řady lidí, včetně některých celebrit. Svůj nesouhlas se Spaceyho domnělým chováním vyjádřila herečka Rose McGowan, která měla být znásilněna Harvey Weinsteinem, přičemž později byla finančně odškodněna.

„Pápá, Spacey pápá, je čas brečet, proto musíme udělat pápá. #ROSEARMY,“ napsala herečka na svůj Twitter.

Proti způsobu ohlášení Spaceyho homosexuality se vyjádřila i organizace GLAAD podporující gaye a lesby, která z úst prezidentky Sarah Kate Ellisové označila Spaceyho „coming out“ za nevhodnou snahu odvrátit pozornost od nařčení ze sexuálního obtěžování.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek