KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
nazory

„Švédsko bylo zničeno díky politické korektnosti,“ tvrdí podporovatel spisovatelky Janouchové

Švédský důchodce jmenovaný jako Peter uvedl, že slova české spisovatelky Kateřiny Janouchové ohledně strachu Švédů vyvolaného migrační krizí byla pravdivá. Spisovatelka česko-ruského původu vyvolala před nedávnem polemiku svým tvrzením, že bezpečnostní služby v zemi situaci nezvládají a že došlo k nárůstu obyvatel, kteří se ze strachu o svou bezpečnost učí střílet. 

...

Kateřina Janouchová

Počet no-go zón poukazuje na nezvládnutou situaci

Švédský premiér Stefan Löfven kritizuje Janouchovou žijící ve Švédsku za to, že „šíří ruskou propagandu“. „Nadále podporujeme zažitý švédský model. Kombinujeme produktivitu s rovností i dobré pracovní podmínky pro zaměstnance s efektivním podnikáním. Tomuto systému důvěřujeme,“ uvedl Löfven.

Veřejný švédský sektor zažil v roce 2015 značné otřesy, když obdržel více než 160 000 žádostí o azyl. Ojedinělý nárůst nově příchozích sebou přinesl nárůst kriminality i zvýšený počet násilných incidentů. V únoru roku 2016 byla Národní kriminální služba nucena připustit, že v zemi existuje více než 50 oblastí, které byly označeny za no-go zóny plné sexuálních zločinů, útoků na policisty, obchodování s drogami i dětmi vlastnícími zbraně.

Důchodce Peter, který byl svědkem změn ve své zemi, uvedl, že slova Kateřiny Janouchové ohledně obav místních lidí rozhodně nejsou přehnaná. „Kateřina poukázala na to, že ve Švédsku existuje řada oblastí, do kterých se policie, hasiči ani záchranná služba neodváží a nejsou jediní,“ uvedl bývalý softwarový inženýr Peter.

„Poskytnutí azylu by mělo být jen dočasné,“ tvrdí Peter

„Počet uprchlíků se v těchto oblastech značně zvyšuje a stále se na ně nabalují další a společně získávají na síle,“ podotkl švédský důchodce, který zaznamenal změny ve své zemi z první ruky. Peter také uvedl, že je na čase ochránit evropské hodnoty „na nichž byla vybudována naše společnost“.

„Myslím, že není možné, aby prosperující stát řekl zbytku světa: „Vítejte, poskytneme vám naše výhody.“ To prostě není proveditelné,“ řekl Peter. „Myslím si, že poskytnutí azylu by mělo být dočasné a nikoliv doživotní. Mnoho lidí sem míří bez toho, aby si zde chtěli najít práci. Navíc nemáme dostatek možností pro zaměstnání lidí, kteří nemluví naším jazykem a jsou sotva gramotní,“ pokračoval švédský důchodce.

Peter také kritizuje politický establishment v zemi, který podle něj odmítá najít vhodné řešení bezprecedentních problémů, protože to by pak znamenalo přiznání, že se o problém doopravdy jedná. „Do současné situace nás přivedla naivita a ochota být nejpřívětivější zemí v bloku,“ podotkl Peter, který tvrdí, že je jeho země uprostřed „menší občanské války“.


Autor: ElS

Zdroj: Express

Foto: © Wikipedia/ Thron Ullberg

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek