KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
nazory

Trumpův triumf zničil neschopné experty, multikulturní mafii a genderové nacisty

Donald Trump vyhrál. Vlastně ne, on vyhrál poměrně jednoznačným a rozhodujícím výsledkem, který mapu USA zabarvil červenou barvou, zatímco se koktající a rovněž červenající političtí komentátoři snažili vysvětlit (vymluvit), jakže se jim to přesně stalo, že se ve svých sebevědomých předpovědích tak obrovsky mýlili.

...

Výsledek voleb včera nepochybně nejvíc zasáhl všechny, kteří – opět – nedokázali pochopit pocity obyčejných Američanů, tedy lidí, kteří chtějí tvrdě pracovat, udržet svou rodinu v bezpečí a s jistotou světlé budoucnosti. Opravdové lidi, opravdové Američany, ne nahlas vykřikující bohatou a rozmazlenou smetánku z velkých měst, ne multikulutrální mafii z LA či New Yorku. Obyvatele všech těch ostatních měst, na které establishment tak často zapomíná.

Jak Trump předpověděl, Spojené státy po jeho vítězství prožívají brexit, ale vynásobený deseti. Lidé šli k volbám a dali vládnoucí skupině jasně najevo, co si o ní myslí. Hillary Clintonové zbyly oči pro pláč a její volební tým má nyní dostatek času na to, aby zjistil, co se proboha stalo.

Nemůžeme je vinit z toho, že sebevědomě očekávali vítězství. Předvolební průzkumy jasně ukázaly – zase jednou – proč jsou totálně nepoužitelným zdrojem informací.

Zpravodajská agentura Reuters dávala Hillary 95% šanci na vítězství. Huffington Post čekal, že Clintonová zamíří do Bílého domu na 98 %. Řada dalších věhlasných medií, tedy subjektů, které mají nějakým způsobem reflektovat, jak se občané cítí, na tom nebyla jinak.

Právě v této prezidentské kampani se však na plné čáře ukázalo, jak slepá a hluchá dnešní americká (a nejen americká) media jsou. Užívaly si neochvějnou pozici na výsluní tak dlouho, že už před nějakým časem zapomněly poslouchat, co říkají obyčejní lidé na ulici. Zapomněly se byť jen zamyslet nad tím, že by hlasy obyčejných lidí mohly mít vůbec nějakou váhu.

Nejmocnější mediální plátky byly poslední více než rok příliš zaměstnané tím, aby lidi označovaly jako rasisty, xenofoby, misogyny, sexisty a mizerné burany. Místo toho, aby se byť jen na moment zamyslely nad tím, jeslti tito lidé nemají ani trochu smysluplný pohled na věc. A dnes se v těchto stejných mediích dočtete, že většina, která Trumpa zvolila, je vlastně „příliš hloupá, než aby si uvědomovala, pro koho ve skutečnosti volila“.

Hispánci po ohlášení výsledků posedávali se slzami v očích kolem Basecampu Clintonové. Proč? Protože její spolukandidát mluvil španělsky – zřejmě jim připadalo, že to stačí. Media tento všeobecný názor podporovala tvrzením, že to budou právě Hispánci, kteří svou volbou Trumpa srazí na kolena.

Realita? Trump dostal od Hispánců žijících v USA víc hlasů, než před 4 lety jeho předchůdce Mitt Romney.

Vedle Hispánců posedávaly uplakané ženy, které jako důvod podpory Hillary používaly jen svůj chromozom a svá vajíčka v děloze. Podle jejich názoru byl prostě čas, aby se do Bílého domu dostala žena – bez ohledu na to, jak nepravděpodobné to bylo nebo jakých činů se dopustila/nedopustila v minulosti. Všechny tyto „liberální“ ženy však zapomněly, že skutečně silné ženy podporovaly Trumpa, neboť nepotřebovaly, aby na ně bylo nahlíženo jako na nějaké oběti.

Afroameričané (zejména hnutí Black Lives Matters) měli povětšinou ihned jasno – bílí se budou chtít černým pomstít, a tak naschvál budou volit proti Obamovi. Přitom to byla Obamova politika, nikoliv barva pleti, která ho zradila. Nebyla to žádná bílá pomsta, byla to zkrátka jen pomsta - pomsta Američanů Obamovi za to, že za 8 let v úřadu prezidenta nedokázal nic.

Media však po měsíce a měsíce chrlila zprávy, které hlásaly, že všechny ženy, černí Američané a Hispánci jsou jasně s Clintonovou. Jak se ukázalo, šlo o sprosté lži a trestuhodnou generalizaci – právě takovou, z které za poslední rok media často alibisticky obviňovaly Trumpa a všechny, kdo stáli za ním.

Normální běžní lidé totiž ve skutečnosti nevolí na základě rétoriky o chromozomech, na základě své řeči, nebo pohlaví. Všem těm marketérům, mediím a lobbistům se to může zdát neuvěřitelné, ale prachobyčejní lidé jsou ve skutečnosti mnohem chytřejší.

Hillary očekávala opak.

Lidé nakonec volili politiku, která do jejich životů přinese změnu. Na stejném základu ostatně tenkrát vyhrál své volby i Obama. A nakonec stejná taktika zafungovala i pro diametrálně odlišného kandidáta Trumpa.

Více než 8 z 10 voličů, kteří tvrdili, že chtějí změnu, volilo Trumpa. Zapomenutí Američané totiž chtějí politiku, která skutečně něco změní, například:

  • Sníží imigraci a deportuje migranty, kteří nebudou schopni dodržovat zákony země;
  • Zabrání islámským extrémistům v infiltrování Spojených států stejným způsobem, jakým to dovolila Evropa, zejména Německo;
  • Vytvoří spojenectví s novými politickými mocnostmi, přestane platit za to, aby Spojené státy byly světovými policisty a místo toho uzavře obchodní dohody, které vrátí pracovní místa a průmysl zpět do Spojených států.

Ze všeho nejvíc ale tito lidé chtějí, aby je někdo vyslyšel. Aby si establishment sedl na zadek a chvíli poslouchal, aby pochopil, že pracuje pro lidi, ne naopak.

A v neposlední řadě už lidi zřejmě nebaví, že jim neustále někdo říká něco, o čem sami vědí, že nění pravda. Zřejmě už je nebaví, jak je americká armáda zbytečně vyčerpávána četnými a bezvýslednými kampaněmi po celém světě. Zřejmě už je nebaví poslouchat, že na „černých životech záleží,“ zatímco na životech policistů zřejmě podle některých už nezáleží. Zřejmě už je nebaví sledovat, jak migranti dostávají zdarma zdravotní péči, zatímco malí podnikatelé dostávají (také zdarma) pokuty za to, že nezvládají platit zálohy na Obamacare.

20. ledna 2017 Donald Trump pronese přísahu a stane se 45. prezidentem Spojených států amerických. Mezitím mají establishment, levicová media, media vlastněná Clintonovými a bojovníci za sociální spravedlnost dva měsíce na to, aby zjistili, jak se jim podařilo zcela ztratit kontakt s většniou obyčejných lidí a jak to udělají, aby (a jestli vůbec) je ještě někdy nekdo vůbec bral vážně.

Ostatně kdo konkrétně včerejší volbou ztratil v USA hlas a moc, lze nyní pozorovat na ulicích mnoha amerických měst. Agresivní a ufňukaní lidé, kteří chtějí „svobodu a rovná práva pro všechny,“ zatímco sami mají očividně velký problém uznat výsledek DEMOKRATICKÝCH voleb, a tak křičí, nadávají, vyhrožují, rozbíjejí a zapalují americké vlajky.


Autor: ToD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek