KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
pojisteni

Srovnání havarijního pojištění

Rádi byste si na své vozidlo sjednali havarijní pojištění a nevíte, jak zjistit, které je pro vás výhodné? V následujícím článku se zaměříme na srovnání havarijního pojištění tři známých českých pojišťoven.
...

Jak spolehlivě porovnat nabídky havarijního pojištění?

Existuje nepřeberné množství rizik, které vám i vašemu motorovému vozidlu na cestách hrozí. Všechna tato rizika lze rozdělit do čtyř základních kategorií, mezi které patří krádež vozidla, vandalismus, havárie a zničení živlem. Cena havarijního pojištění se odvíjí od několika aspektů, a to především od stáří, typu, výbavy vozidla, věku majitele vozidla a rizik, které toto pojištění pokrývá. Z tohoto důvodu není možné tato havarijní pojištění objektivně srovnat. Na internetu se však nachází nepřeberné množství tzv. srovnátorů, které vám po vyplnění online formuláře s parametry vašeho automobilu a ostatními informacemi, nabídnou srovnání havarijního pojištění, která jsou vhodná právě pro vás.

Havarijní pojištění Allianz

Pojišťovna Allianz nabízí tři varianty havarijního pojištění vašeho vozidla.

  • Havárie, odcizení automobilu, vandalismus a živelná událost
  • Havárie a živelná událost
  • Odcizení, vandalismus a živelná událost

Jako doplňkové služby k základnímu pojištění nabízí Allianz také pojištění zavazadel, pojištění náhradního vozidla a pojištění skel. Máte možnost si také sjednat doplňkové pojištění osob ve vozidle. Pojištění Allianz však nenabízí pojištění právní ochrany. Nejnižší spoluúčast je 5 000 Kč a maximální bonus za bezeškodný průběh 30%.

Havarijní pojištění Česká pojišťovna

Česká pojišťovna nabízí poměrně výhodné havarijní pojištění ve variantě All risk, které zahrnuje pojištění rizika havárie, vandalismu, živelných událostí a odcizení. V ceně pojištění je také úrazové pojištění osob ve vozidle, možnost připojištění zavazadel, čelního skla a zapůjčení náhradního vozidla. Toto pojištění zahrnuje opravdu velké množství možných rizik, nevztahuje se však na právní ochranu vaší osoby. Nejnižší možná spoluúčast je 1 000 Kč a maximální bonus za bezeškodný průběh 50%. Pokud si sjednáte havarijní pojištění zároveň s povinným ručením vašeho automobilu, dostanete na havarijní pojištění All risk od České pojišťovny slevu 5%.

Havarijní pojištění ČSOB

ČSOB nabízí havarijní pojištění v různých variantách. Máte možnost se pojistit proti jednotlivým událostem jako je poškození vozidla při havárii, vandalismu a živelné události. Můžete si také pojistit zavazadla, okenní skla, náhradní vozidlo apod. Pojištění Kasko dominant, které je alternativou pojištění All risk u České pojišťovny, se vztahuje na většinu pojistitelných rizik s výjimkou užití vozidla cizí osobou proti vůli majitele a právní ochrany majitele. Nejnižší možná spoluúčast je v tomto případe 3 000 Kč a maximální bonus za bezeškodný průběh 50%.

Autor: MarS

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek