KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
technika

6 tipů, jak ochránit váš iPhone před hackery

Na smartphony dnes ukládáme všechno možné, nakupujeme přes ně, posíláme platby a mnoho dalšího. Jak je nejlépe zabezpečit, aby neunikly žádné důležité informace?
...

1) Použijte PIN nebo otisk prstů

Naše chytré telefony nyní používáme pro mnoho aplikací, které jsou pro hackery velkým lákadlem. Je to například e-mail, bankovnictví, surfování po internetu, nakupování, a mnoho dalšího. Zamykání obrazovky ochrání citlivá data a aplikace. Můžete použít PIN nebo ještě jistější otisk prstu.

2) Používejte delší heslo

Chcete-li si zajistit na iPhonu lepší bezpečnost, jednoduše si změňte možnost PINU na heslo. Tuto možnost najdete v nastavení aplikací.

3) Sebedestrukce

Pokud berete hrozbu vážně a chcete, aby se k vašim datům nikdo nedostal, jednoduše zvolte možnost, aby váš mobilní telefon vymazal všechna data, pokud se na něj bude snažit dostat někdo neoprávněně. V nastavení najdete možnost vymazat data v případě, že někdo několikrát zadá špatně PIN.

4) Nastavení soukromí

Na chytrých telefonech se běžně nacházejí desítky různých aplikací, některé využívají kameru, jiné mikrofon, některé pracují s fotografiemi. U každé aplikace je třeba speciální povolení, ale časem v tom můžete ztratit přehled. Jděte proto do "nastavení" a klepněte na záložku "soukromí". Zde uvidíte, jaká nastavení mají jednotlivé aplikace a můžete je změnit.

5) Vypněte oznámení

Schopnost vidět přehled oznámení na zamčené obrazovce je užitečné, ale pokud to obsahuje osobní nebo důvěrné údaje, pak byste mohli mít problémy. Pamatujte si, že se zde zobrazují obsahy zpráv, kalendář a další osobní věci.

6) Zakažte Siri

Stejně jako u oznámení, i přes Siri mohou unikat data, i když je telefon zamknutý. Útočník může zadat dotazy, které obsahují osobní data, i když je telefon zamknutý. Siri vypnete v možnostech ID.

Autor: ElS, Zdroj: Telegraph
Foto: Gonzalo Baeza

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Čekám, kdy móda smartphonů splaskne. Jsou drahé, baterie vydrží jen velmi krátce a zhruba po roce používání se začnou kazit, samovolně vypínat, rychleji vybíjet atd. Možná ty Iphony jsou kvalitnější než ty běžné, ale zas si je málokdo může dovolit.