KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
technika

Anonymous shodili ve jménu boje proti lovu velryb téměř 100 japonských webových stránek

Hackeři z Anonymous od září napadli minimálně 97 japonských webových stránek, a to na protest proti kontroverzním praktikám při lovu kytovců v této asijské zemi. Že za hromadné útoky proti webům mohou Anonymous, nyní odhalila japonská policie.
...

Hackeři napadli také osobní stránky japonského premiéra

Hackerská skupina se zaměřila především na webové stránky vládních úřadů, stránky, které se zabývají lovem delfínů a velryb, akvária, zpravodajské organizace či letiště. Mezi nejzávažnější případy patřilo napadení osobní webové stránky japonského premiéra Šinza Abeho, k čemuž došlo minulý týden.

Anonymous provádějí kybernetické útoky jakožto formu protestu proti aktivnímu japonskému lovení kytovců, které je globálně odsuzováno ochránci zvířat. Japonsko zakázalo komerční lov velryb před několika desítkami let, ale velryby se ve velkém loví i nadále pod záminkou „vědeckého výzkumu.“

Japonsko loví velryby i přes zákaz Mezinárodního soudu

V loňském roce rozhodl Mezinárodní soudní dvůr o tom, že Japonsko neprokázalo dostatek vědeckých argumentů, které by ospravedlňovaly každoroční zabíjení stovek velryb v Antarktidě. Ve svém rozsudku proto Japonsku nařídil, aby byly tyto praktiky zastaveny. Japonsko však podle všeho v lovu velryb dodnes stále pokračuje.

Dalším bodem kritiky je lov delfínů v Taiji v jihovýchodní prefektuře Wakayama. Při zdejším tradičním lovu jsou delfíni zaháněni do zátoky, kde na ně čekají pasti ze sítí a rybáři, kteří je následně v mělčině, odkud není úniku, ubíjejí k smrti. Lov delfínů se provádí pro maso, někteří chycení delfíni jsou ušetřeni a následně prodáváni do zábavních parků a akvárií.

V Taiji bylo otevřeno delfinárium, kde si návštěvníci mohou užít vystoupení chycených delfínů nebo jíst pokrmy uvařené z méně šťastných obětí lovu. Japonská policie varovala před dalšími hackerskými útoky, které by se mohly odehrát v souvislosti s plánovaným konáním summitu G7 v prefektuře Mie, jež hraničí s prefekturou Wakayama, kde se delfíni loví.

 

Autor: ElS

Zdroj: RT

Foto: © Peter Nicholls / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek