KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
technika

Elon Musk: Vozy Tesla budou do dvou let jezdit napříč USA bez řidiče

Elon Musk, podnikatel a zároveň generální ředitel automobilky Tesla Motors, uvedl, že do dvou let budou automobily jeho společnosti schopny přejet napříč celé Spojené státy a vyzvednout svého majitele na místě určení. Už dnes mají sériové elektromobily Tesla Motors k dispozici autopilota, avšak jde o první ranou verzi.
...

Nový systém je užitečný při parkování v užších prostorách

Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors o víkendu představil novou verzi softwaru modelu Tesla S a Tesla X, který těmto vozům umožňuje automatické parkování v garáži, a to včetně ovládání garážových vrat.

Software také umožňuje majiteli automobilu, aby vozidlu zadal úkon k vyjetí z parkovacího prostoru, a to až na vzdálenost do pěti kilometrů. Musk na nedělní tiskové konferenci řekl: „Myslím si, a jsem o tom přesvědčen, že do dvou let si budete moci přivolat své auto napříč celou zemí.“

Společnost varovala, že vůz není schopen detekovat úplně každý objekt v okolí, včetně kol visících ze stropu garáže, ale systém by měl být užitečný v místech, kde je na parkování minimum místa a řidič by nemohl z auta vystoupit.

Aktualizována byla také bezpečnost při jízdě na autopilota

Aktualizovaný software má zabudované nové rychlostní limity, což znamená, že automobily budou moci jezdit jen mírně nad povolenou maximální rychlostí, když bude autopilot spuštěn v obytných oblastech. Pokud automobil do takovéto oblasti vjede, autopilot automaticky sníží rychlost.

„Na komunikacích, kde chybí středová svodidla a existuje zde potenciál pro vážnější kolize, dává smysl nejezdit více než 8 km/h nad povoleným rychlostním limitem,“ řekl Musk.

„Model S je v tomto případě lepší, než lidé na dálnici,“ dodal podnikatel. Řekl také, že si není vědom jakýchkoliv nehod způsobených vozy Tesla Motors v režimu autopilota. 

 

Autor: ElS

Zdroj: The Guardian

Foto: Beck Diefenbach/Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek