KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
technika

Jak používat Google Maps bez připojení k internetu

Během cestování může být ztráta připojení k internetu frustrující záležitostí. Obzvlášť, když máte třeba na mobilu zapnuté Google Maps a spoléháte se, že vám ukážou, kudy se vydat. Ať už jste uvízli bez signálu v autě, metru nebo kdekoliv jinde, můžete si i bez připojení díky offline režimu poradit.
...

Offline režim má svá omezení

Abyste se vyhnuli ztrátě informací, můžete začít pracovat s Google Maps i v offline režimu. Stačí si mapy stáhnout a pak už s nimi můžete pracovat bez připojení. V tomto případě však existují určitá omezení, která je třeba mít na paměti.

V režimu offline nemůžete získat informace například o turistických a cyklistických trasách. K dispozici je pouze základní nasměrování při řízení. Pokud neřídíte, mapy v režimu offline mohou být užitečné k prohlížení například nedalekých míst.

Je také důležité si uvědomit, že Google mapy průběžně aktualizuje, což se v offline režimu automaticky neděje. Pokud si chcete zkontrolovat stav uložených map, zvolte možnost „offline oblasti.“

Zde je návod, jak si offline mapy stáhnout:

  1. Na vašem Androidu či iPhonu spusťte aplikaci Google Maps. Ujistěte se, že jste přihlášeni ke svému Google účtu.
  2. Vyhledejte město nebo místo, jehož mapu si chcete stáhnout.
  3. Klikněte na lištu ve spodní části obrazovky, na které je název vámi hledaného místa. Pokud hledáte například restauraci, nebo hotel, klepněte na tlačítko Další.
  4. Klikněte na tlačítko „Stáhnout“.
  5. Google vám zobrazí mapu oblasti a zeptá se, zda si přejete zahájit stahování. Potvrzením bude zahájeno stahování aktuální mapy vámi vyhledané oblasti, kterou můžete následně prohlížet i v offline režimu.

Pokud víte, že vás čeká cesta na nějaké neznámé místo, není vůbec od věci stáhnout si dopředu mapu onoho místa i přilehlých oblastí pro případ, že byste po cestě z nějakého důvodu ztratili připojení k internetu.

 

Autor: ElS

Zdroj: Time, Google Support

Foto: Flickr CC BY 2.0

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek