KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
technika

Samsung testuje kamion s obrazovkou pro bezpečnější předjíždění v Argentině

Transparentní „Bezpečnostní kamion“ od Samsungu začal testovat na reálných silnicích v Argentině poté, co Samsung dokončil několik měsíců trvající experimenty s novou technologií. Projekt korejského výrobce má za cíl zvýšit bezpečnost na silnicích.
...

Vozy jsou vybaveny dvěma předními kamerami

Technologie od Samsungu umožňuje řidičům jedoucím za nákladními vozidly vybavenými transparentní obrazovkou vidět, co se děje na silnici před kamionem a lépe se tak rozhodnout, zda je bezpečné kamion předjet, či nikoliv.

Myšlenka technologického projektu, který je testován na nákladních vozech značky Volvo, je jednoduchá: Na zadní straně nákladního vozu se zobrazuje video, které je snímáno z čelního pohledu řidiče, což má za následek efekt, kdy řidiči jedoucí za kamionem „vidí skrz“ nákladní vůz. 

Kamion s obrazovkou je vybaven dvěma čelními kamerami, které vysílají na čtyři velké panely umístěné na zadních dveřích kamionu přímý přenos. Řidič jedoucí za kamionem má tak díky dostatečně velkému obrazu skvělý přehled o situaci na silnici před kamionem.

Monitory jsou odolné a s vysokou kvalitou obrazu

Speciálně vyvinuté monitory jsou odolné vůči vodě i prachu a nabízejí velice kvalitní ostrý obraz i při silném slunečním světle. Kamery jsou údajně schopny zachytit jasný obraz i v noci.

„Výhodou Bezpečných kamionů je to, že mohou snížit riziko nehod způsobených náhlým brzděním kvůli nenadálým situacím na komunikaci (například zvířatům vběhnuvším do vozovky),“ uvedla firma na svém blogu.

Technologie byla veřejnosti odhalena už loni v létě a demonstrována byla tento týden na letišti v Buenos Aires. V Argentině zemře při dopravní nehodě zhruba jedna osoba každou hodinu a Samsung se proto snaží počet úmrtí na silnicích v této zemi svou iniciativou snížit. 

 

Autor: ElS

Zdroj: Samsung Argentina

Foto: samsungarg / Instagram

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek