KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
technika

Tato věcička dobije váš telefon pouze s pomocí světla

Zní to jako sci-fi. Vypadá to jako sci-fi. Ale jedna izraelská startup firma tvrdí, že vyvinula technologii, která umožňuje bezpečně dobít v podstatě jakékoliv zařízení pouze s pomocí paprsků světla.
...

Za vším stojí infračervené svělo

Společnost Wi-Charge tvrdí, že její technologie umí nabíjet mobilní telefony nebo přenosné komunikátory stejně rychle, jako kdybyste je zapojili do zásuvky, a dokonce můžete nabíjet více zařízení současně, a to až na vzdálenost 30 stop. Tajemství technologie Wi-Charge spočívá ve stejném typu infračerveného světla, jaké se nachází v každém dálkovém ovládání televize. „Akorát je asi tak milionkrát silnější,“ říká Victor Vaisleib, generální ředitel této začínající firmy, která sídlí v Tel Avivu.

Nápad použitý pro Wi-Charge je poměrně jednoduchý

Technologie využívá zrcadla pro odraz paprsku světla tam a zpět přes LED diodu. Pokaždé, když paprsek prochází přes LED diodu, zvýší se počet jeho fotonů a tím se zvýší jeho energetická hladina. Je to podobné jako u laseru, ale s jedním klíčovým rozdílem. Energii z paprsku totiž lze zachytit do solárního článku – jedná se o stejný typ článku, který najdete v běžné solární baterii – a pomocí Wi-Charge adaptéru přivést do nabíječky. Článek převádí fotony na elektřinu, kterou můžeme nabíjet přístroje.

Za normálních okolností je paprsek světla, který je schopný vyrábět elektrickou energii, dost silný na to, aby způsobil ošklivé popáleniny nebo dokonce vypálil díru do vašeho těla. Ale Wi-Charge je naprosto bezpečné. Aspoň to tvrdí šéf marketingu firmy Guy Michrowski. Pokud se nachází objekt – jako je třeba vaše ruka nebo váš domácí mazlíček – mezi vysílačem a přijímačem paprsku, dokáže proud koncentrovaného fotonového svazku okamžitě zastavit.

Zdroj: Yahoo Tech
Přeložil: Jindřich Lněnička

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek