KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
vztahy

7 vlastností ženy, kterou jednoho dne opustíte

Žádný vztah na celém světě není dokonalý ani bezchybný, a abyste se svou partnerkou mohli dlouho a šťastně žít, musíte zpravidla vždy skousnout celou řadu kompromisů a ústupků (stejně jako ona). Existují ovšem jisté meze, kde končí všechny kompromisy i tolerance a začíná naopak podřizování, zneužívání či vymáhání, které žádný zdravý muž dlouhodobě snášet nevydrží.

...

Možná se právě nyní nacházíte v paralyzovaném a kulhajícím vztahu, který objektivně nemá šanci smysluplně pokračovat, avšak ze strachu raději snášíte nekončící příkoří, abyste nemuseli hledat novou partnerku a začínat zase od znova. V určitých situacích už to ovšem za to opravdu nestojí a je lepší zůstat single, než ze sebe neustále nechat vysávat energii či nervy.

Které vlastnosti by muž u ženy rozhodně neměl ochotně překousnout? Pojďme se na ně podívat:

1) Má kariéru na prvním místě

Hit dnešní doby. Na každém rohu se dočtete, jak ženy mohou studovat vysoké školy, dělat svou kariéru a přitom zároveň mít rodinu. Pak se ale zajdete podívat do čekárny nějaké psychologické poradny a najdete tam skupinku úspěšných bezdětných workoholických manažerek nad 30 let, kterým tikají biologické hodiny, nemají vážnou známost a život se jim hroutí, protože zjistily, že peníze ani pracovní úspěch je nedokáží dostatečně uspokojit.

Pokud s takovou ženou jste a chcete rodinu, zatímco ona by ji nejraději odložila pomalu na staré roky, můžete se buď podvolit, čekat a doufat, že se porod ve vyšším věku prvorodičce vydaří bez komplikací, nebo se směle poohlédnout jinde. Při takto rozdílných pohledech na život je s velkou pravděpodobností stejně jen otázkou času, než přijdou konflikty a pocítíte chuť být s někým jiným, kdo bude sdílet vaše představy o životě.

Možná se také setkáte s poměrně zajímavým argumentem, že díky možnosti budovat si vlastní kariéru a studovat mohou dnes ženy dělat „konečně něco smysluplného“. Tady stačí jen jediná rada - zkuste se pozastavit nad tím, jestli je pro kohokoliv z nás (ženu či muže) na světě reálně něco smysluplnějšího, než založit rodinu a předat potomstvu svou moudrost.

ČTĚTE: Tyhle 4 věci zpravidla vždy zabíjejí vztahy

2) Nemá problém lhát

Vadí vám lhaní? Komu ne, že ano. Byli byste ochotni zaměstnávat a platit člověka, který vás obelhává? Ne? Pak zajisté neexistuje žádný racionální důvod, proč s někým takovým sdílet něco víc než tuto planetu. Kdo zalhal jednou, může kdykoliv zalhat znovu.

Na to pamatujte a až se vám partnerka bude dušovat, že už vás nikdy nezradí, dobře zvažte, jestli by nebylo lepší riziko další lži snížit na nulu a raději od ní rovnou odejít. Pokud vám zalže podruhé po všech těch slibech, bude vás to mimochodem bolet a štvát ještě mnohem víc.


3) Vidí na vás jen to špatné

Neexistuje nic, co by člověka demotivovalo víc než neustále vlny kritiky a stěžování si. Všichni máme své mouchy a žena, která si pravidelně na něco nestěžuje, je svým způsobem podezřelá. Na druhou stranu by vás určitě nemělo bavit, pokud na vás partnerka vidí jenom ty mouchy a pozitivního slova od ní neuslyšíte, jak je rok dlouhý.

Kromě nezbytných negativ a zlozvyků máme totiž každý rovněž nějaká pozitiva. Pokud na vás ale vaše drahá polovička nic nemá ráda a naopak vlastní v hlavě nekonečný seznam vašich chyb a nedostatků, který vám neustále dokola předčítá, proč s ní ztrácet čas?

Buď si vás nezaslouží, nebo hledá perfektního muže (který neexistuje) a každý její partner je předurčen k tomu, že bude donekonečna sekýrován. V obou případech ovšem není důvod s takovou ženou dobrovolně zůstávat. Udělejte sami sobě laskavost a přenechejte tuto roli mučedníka nějakému jinému šťastlivci.

ČTĚTE: 12 vlastností ženy, která se neopouští

4) Odmítá kompromisy

Ať už potkáte sebehezčí ženu, jste do ní sebezamilovanější a zdá se vám sebedokonalejší, jednoho dne přijde chvíle, kdy vystřízlivíte a najednou se zčistajasna začnou na vaší dříve dokonalé partnerce objevovat věci, které vás začnou doopravdy štvát. Nic si z toho nedělejte, ona bude s vámi zažívat úplně to samé.

Do vašeho zamilovaného ráje poprvé dorazí konflikty a neshody, které doopravdy otestují, jak vážně to spolu myslíte. Není žádným uměním, když jste s někým rok díky opojné lásce, která vám kompletně vygumuje mozek. Dlouhodobě úspěšné vztahy však stojí na tom, že si oba partneři dokáží vyjasnit, co jim na sobě navzájem vadí a skrz kompromisy vytvořit pro oba přijatelný stav.

Hádky jsou neodvratnou součástí každého partnerství, a jak říká Iva Janžurová v kultovní komedii Hodíme se k sobě, miláčku: Totiž, mně nejde o hádky, ale o usmiřování. Rozumíš? Já se chci usmiřovat. To je totiž na to všem nejkrásnější.“ A má pravdu. Ale abyste se mohli usmířit, musíte nejdříve s partnerkou dojít k nějakému kompromisu, s kterým oba souhlasíte. Jinak po srdceryvném usmíření stejně brzy vypukne kvůli stejnému problému hádka zase znovu.

Schopnost dohodnout se je tedy zcela nezbytná. Pokud vy jste ochoten udělat ústupek, ale vaše partnerka jakýkoliv kompromis odmítá, pak je vcelku jisté, že jestliže nejste výrazně submisivní muž, dlouhodobě vám to klapat nebude.


5) Potkáváte se jen ráno a večer v koupelně

Tady se možná tak trochu vracíme do bodu číslo jedna, ale důvodů, proč svou přítelkyni/ženu prakticky vůbec nevídáte, může být kromě pracovního vytížení celá řada. Když se do vztahu vkrade pocit, že s partnerkou každý žijete tak trochu vlastní životy, je to vždy nepříjemné.

Nemáte společné přátele, nemusíte rodinu toho druhého, a zatímco ona by vás nejraději vytáhla s sebou na jógu, vy byste s ní radši šel třeba na váš oblíbený squash nebo bowling.

Existuje mnoho bezkonfliktních vztahů, které fungují celou řadu let. Jejich klíčem k úspěchu je ale to, že se z bývalých partnerů stali spíš spolubydlící. Každý se věnuje tomu svému, každý má vlastního milence/milenku a domů se oba chodí jen vyspat. Pokud raději trávíte čas s někým jiným než se svou partnerkou, přestaňte tento pseudovztah udržovat naživu, řekněte jí to a vyražte za svým novým objevem. Zpětně si uvědomíte, že jste pomohli sobě i svému protějšku.

ČTĚTE: 12 vlastností muže, který se neopouští

6) Stěžuje si všem, jenom vám ne

Existuje ještě horší případ než žena, která vám neustále něco vyčítá. Žena, která vám nevyčte nikdy nic. Štvete jí, vaše zlozvyky jí přivádějí k šílenství, ale místo toho, aby vám něco řekla, přetvařuje se a srdce si vylévá pouze svým kamarádkám a své mamince.

Náhle se ocitáte v netečném vztahu, kde vás partnerka bere jako samozřejmost a nutné zlo. Máte chuť situaci řešit, jste dokonce připraven dělat kompromisy, ale na otázku „co se děje?“ dostanete vždy stejnou odpověď: „Nic.“

Když cítíte, že je něco špatně, ale partnerka se vám odmítá svěřit, jste v začarovaném kruhu. Pokud nevíte, co je špatně, nemůžete se o tom spolu otevřeně pobavit a tím pádem padá jakákoliv šance najít řešení. Takto nemocný a kulhající vztah nemá žádnou perspektivu, a pokud jste otevřenější a aktivnější typ, který má chuť problémy řešit a ne je přehlížet, možná byste si k sobě mel najít podobnou ženu, se kterou toho budete schopen.


7) Neklape vám to v posteli

Sex je kořením života a vždycky je špatně, když vztah stojí pouze na něm. Na druhou stranu je situace ve vaší partnerské posteli většinou zároveň velmi dobrým indikátorem toho, jak jste si blízcí a jak moc ještě váš vztah doopravdy funguje. Partneři, kteří spí pomalu každý v jiném pokoji, už si toho asi ani mimo ložnici nemají moc co říct.

Naopak partneři, kteří nemají problém bavit se spolu o intimnostech a prohlubovat svůj sexuální život, si zpravidla i víc rozumí, jsou k sobě upřímnější a nemají problém se jeden druhému svěřovat.

ČTĚTE: 13 způsobů, jak někoho dostat z hlavy

Sex samozřejmě nemusí být vždy bezpodmínečnou součástí každého vztahu bez výjimky, ale neměl by být zároveň chápan jen jako nějaký nezbytný nástroj ke zplození dětí. Může vám přinést mnohem víc pozitivního, avšak pokud neprobíhá podle vašich představ, tak i mnoho negativního.

Muži neuspokojující sexuální život zpravidla nesou hůř než ženy, a proto se také častěji uchylují k nevěře. Pokud si chcete zachovat důstojnost, ušetřete svou partnerku lží i celého toho divadla s milenkou, buďte k ní i k sobě samému fér a raději jí na rovinu řekněte, jak se věci mají.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (3 příspěvků)

Komentáře (3)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Tak body 2, 3 a 7 už jsem u partnerek zažil. Odešel jsem a dnes nelituju. Když tě chce ženská měnit k obrazu svému, ale sama není ochotná udělat ani krok zpátky, nebo má furt jenom blbé kecy, je nejlepší udělat čelem vzad a odejít. Na světě je tolik dalších žen, že to za ty nervy vážně nestojí.
A jak dlouho jste byl nejdéle v 1 vztahu? Po 12 letech manželství můžu s klidem říct, že pokud nejste ochoten ustupovat, nevydrží vám dlouho žádný vztah. Ono ty kompromisy podle mužů jsou někdy taky ve stylu ty uděláš ústupek a já ani krok zpět. A že chlap odejde při prvním náznaku problémů bych byla taky ráda, je to lepší, než s tím srabem, který na opravdové oboustrané ústupky nemá, být a neustále se hádat kvůli prkotin jako s dítětem.
Myslím, že toto platí i opačně, tedy na muže