KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

12 příznaků přecukrování organismu

Mnoho lidí si mylně myslí, že na zvýšenou hladinu cukru v krvi si musí dávat pozor pouze diabetici. Tak to ale není, kdokoli může mít problém s přecukrováním organismu. To se projeví poškozením nervů, cév a vnitřních orgánů. Abyste vážným komplikacím předešli, je důležité včas odhalit příznaky a přijmout vhodná opatření. Především omezit cukr!

...

1.       Neustálý pocit hladu

Vysoká hladina cukru v krvi zabraňuje vstřebávání glukózy do buněk, v důsledku čehož tělu rychle dochází energie. Abychom energii získali, potřebuje další a další dávky potravy, obvykle pak saháme po vysoce energetických jídlech obsahujících cukr. Dostáváme se tak do bludného kruhu.


depositphotos depositphotos 

2.       Zvýšená únava

Při vysoké hladině cukru v krvi nedokáže tělo správně ukládat a absorbovat glukózu. Energie se využívá neefektivně a vaše buňky nedostávají dostatek paliva, aby mohly správně fungovat. Člověk se proto cítí unaveně a bez energie, aniž by se přitom jakkoli fyzicky namáhal.


depositphotos 

3.       Časté čurání

Ledviny se stejně jako celé tělo snaží vyrovnat koncentraci glukózy v krvi a buňkách, čehož je výsledkem časté nutkání na záchod.


depositphotos

4.       Pocit sucha v ústech a neustálá žízeň

Přecukrování organismu způsobuje mimo jiné i ztrátu kapalin v těle. Dehydratace se projevuje pocitem sucha v ústech, suchými praskajícími rty a silným pocitem žízně.

Řešení je samozřejmě jednoduché: pít. Ale vyhýbejte se sladkým limonádám, volte raději vodu s citronem anebo neslazený čaj.


5.       Ztráta hmotnosti

Zní to možná podivně, ale výsledkem přecukrování organismu může být skutečně úbytek váhy. Existují pro to tři hlavní důvody:

Časté močení vede k dehydrataci. Tělo ztratí zásoby vody, a proto vážíte méně.

Jestliže je hladina inzulinu nedostatečná pro metabolismus glukózy, přechází tělo na spalování tuků.

Společně s tekutinami tělo odstraňuje také velké množství kalorií. Tím se snaží vyčerpat přebytečnou glukózu.


6.       Náchylnost k infekčním onemocněním

Infekce močových cest a kvasinkové infekce mohou postihnout jak ženy, tak i muže. Nejčastěji se vyskytují u lidí s vysokým obsahem cukru v krvi a u lidí trpících cukrovkou. Velké množství cukru v těle totiž vytváří příznivé prostředí pro reprodukci kvasinek a bakterií.


7.       Suchá kůže

Suchá kůže může být projevem vysoké hladiny cukru v krvi z různých důvodů:

Nadměrné močení způsobuje tak silnou dehydrataci, že se její známky projeví dokonce na kůži, která začne vysychat.

U lidí s cukrovkou se často objevuje zúžení tepen a s tím související zpomalení krevního oběhu. Výsledkem může být suchá kůže.

Poškození nervů může narušit funkci potních žláz. A právě potní žlázy zabraňují vysychání pokožky.


8.       Nemůžete se soustředit

Vysoká hladina cukru zabraňuje vstřebávání glukózy do nervových buněk, takže mozku se nedostává potřebného množství energie. Mozek proto musí energií šetřit, což má za následek, že nám to myslí pomaleji, nejsme schopni soustředění a naše výkonnost je snížena.


9.       Rozmazané vidění

Dehydratace související s přemírou cukru v těle, se týká i očí. Oko vysychá, vidění je deformované. Není možné správně zaostřit.


depositphotos 

10.   Rány se hojí velmi pomalu

Cévy jsou vlivem cukru poškozeny, což vede ke zhoršení krevního oběhu, a to zejména v oblasti končetin. Tkáň tu není dostatečně zásobena krví a rány se hojí pomalu.


11.   Impotence

Potíže s udržením erekce mohou souviset s vysokou hladinou cukru v krvi. Zdravá erekce vyžaduje zdravé nervy, dobrý průtok krve a správnou rovnováhu hormonů v těle. Přebytek cukru v organismu negativně ovlivňuje všechny tyto tři body.


12.   Podrážděnost

Podle průzkumů jsou lidé s vysokou hladinou cukru v krvi více podráždění, nervózní, více se rozčilují a jsou náchylnější k depresím.

Výrazné skoky v dodávkách glukózy do mozku negativně ovlivňuje jeho práci. Nálada v důsledku toho kolísá.

Cukr navíc také ovlivňuje vstřebávání chromu, který je zodpovědný za naši náladu. Tento minerál je nutný k udržení vyrovnané hladiny cukru v krvi. Inzulin totiž nemůže bez přísunu chromu správně fungovat.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek