KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

3 příznaky letní alergie

Alergie je jedno z nejčastějších onemocnění dneška. Mnohdy ale ani nevíme, že alergií trpíme a její symptomy zaměňujeme s jinými nemocemi, což zabraňuje včasnému odhalení problému a jeho léčbě.

...

Pokud na sobě pozorujete tyto příznaky, neváhejte a informujte o tom svého lékaře. Zvláště v letním období by bylo velmi nezodpovědné nechat alergii neléčenou.

1.       Symptomy podobné nachlazení

Dlouho trvající kašel a rýma, to může být příznakem alergie. Kašel z nachladnutí bývá doprovázen bolestí v krku a objevují se i bolesti končetin. Pokud tedy tyto vedlejší příznaky nepozorujete, bude kašel pravděpodobně způsoben alergií. V tomto případě informujte svého lékaře, který provede další testy a odhalí, jaký alergen vám způsobuje potíže.

2.       Kožní vyrážka


V teplejších měsících se to stává často. Mnozí mají tendenci zaměňovat vyrážku za důsledek pobodání hmyzem. Je ale důležité uvážit, že i komáří bodnutí může způsobit alergickou reakci. Dávejte také pozor na ty části těla, které jsou v přímém kontaktu s látkou oděvu. Pokud se vyrážka objevuje na těchto místech, můžete být alergičtí na materiál, z něhož je vaše oblečení vyrobeno anebo na váš prací prášek.


Vlevo vidíte běžné komáří štípance, napravo projev alergie.

3.       Svědění očí a jejich otoky

Slzení a svědění očí představuje velmi častou a nepříjemnou alergickou reakci. Může k ní dojít při kontaktu s pylem. Dávejte si pozor na otoky obličeje a dalších částí těla. Je možné, že takový syndrom indikuje požití alergenu. V takovém případě je nutné neprodleně vyhledat lékařskou pomoc. Dávejte pozor především na otoky jazyka, tváří a krku.


Na závěr

Aby mohl lékař přesně určit, jaké alergeny negativně ovlivňují váš organismus, zaveďte si deník, do něhož budete své projevy alergie zapisovat. Nezapomeňte vždy zapsat, v jakém prostředí a za jaké situace se příznaky objevily.

Pokud vám lékař předepíše léky, mějte je vždy u sebe!

Pokud berete léky proti alergii a přesto se u vás objevuje alergická reakce vícekrát než jednou za týden, navštivte svého lékaře a trvejte na změně léku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek