KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

3 snadné způsoby, jak lze zhubnout i bez cvičení

Pomysleli jste si někdy, jak krásně by na světě bylo, kdyby bylo možné hubnout třeba pouhým dýcháním? V tom případě vás potěšíme: Protože to jde! Objevili jsme hned 3 způsoby, které vám mohou pomoci zhubnout, a to bez sportování i návštěv posilovny.

...

1. Dýchání

Základní pravidlo je dýchat žaludkem, nikoli hrudníkem. Takovým dýcháním vlastně neustále posilujete hluboké břišní svaly, zpevňujete střed těla a neustále je udržujete v kondici. Pokud se takové dýchání stane rutinním, získáte užší pas, pevnější břišní svalstvo příjemným vedlejším produktem bude rovněž úbytek tělesné váhy.

Přivyknout si na jiný způsob dýchání může být zpočátku obtížné, neboť jde o podvědomý proces. Proto začněte třeba s 15 minutami denně, během nichž se na dýchání soustředíte. Později se pro vás dýchání břichem stane přirozené.


2. Kontrastní sprcha

Poměrně jednoduchá metoda, kterou můžete kombinovat s libovolnými dalšími metodami hubnutí. Mnoho lidí si například sprchu dopřává po pravidelném cvičení.

Při sprchování střídáte teplotu vody ze studené na horkou a naopak. Studenou pouštějte vždy po kratší dobu, maximálně pod dobu jedné minuty.

Kontrastní sprcha snižuje nadváhu, ale zároveň funguje jako prevence řady onemocnění, například srdeční arytmie, problémů s tlakem a dokonce potlačuje i celulitidu.

Ne každému ovšem kontrastní sprcha sedne a bude schopen ji pravidelně dobrovolně podstupovat. Zkuste si ji a uvidíte sami.


3. Masáž

V boji proti obezitě se jako velmi účinná zbraň ukázala být rovněž kvalitně provedená masáž, a to jak klasická, tak i vodní, medová nebo i takzvané „baňkování“. Masáž umožňuje narušit tukové zásoby, zlepšit krevní oběh a normalizovat střevní peristaltiku.

Masáž můžete provádět doma v soukromí, nebo ve speciálních salonech. Masáže by v každém případě měly být pravidelné a správně prováděné, jinak žádný citelný efekt na vaše tělo mít nebudou.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek