KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

6 chyb, které dělá ve sprše většina z nás a které ohrožují naše zdraví

Sprcha, nebo koupel, to je denní rituál každého z nás. Bohužel občas děláme chyby, které pak odnáší například kvalita naší pleti nebo vlasů. Shromáždili jsme pro vás několik klasických chyb, které během koupele děláme a které poškozují naši pleť, vlasy i celkový imunitní systém. Pokud se jim vyhnete, uvidíte, že vám vaše tělo poděkuje.

...

1)      Pouštíme příliš horkou vodu

Ideální teplota je 30°, ale mnozí z nás používají vodu teplou až 60°. Horká voda zbavuje pokožku vlhkosti, vysouší ji a kůže se nám pak drolí. Příliš teplá sprcha je navíc škodlivá ještě z dalších dvou důvodů. Za prvé, teplá voda až příliš dokonale odmastí pokožku, což vede k tomu, že se kůže stává náchylnější k různým škodlivým látkám a bakteriím. Za druhé, teplo způsobí zrychlení krevního oběhu. To vede k dlouhodobému zčervenání kůže, zánětům, vyrážkám a suché pokožce.

2)      Koupeme se příliš dlouho

Dlouhý pobyt ve vodě vysušuje pokožku. To vede k různým dalším potížím, jako je svědění, pálení, vyrážky. Ideální doba koupele je 7 – 10 minut. 20 minut už je příliš.

3)      Používáme příliš mnoho mýdla a šamponu

Moderní koupelové přípravky obsahují chemické látky, které mají za úkol zajistit účinné odmaštění kůže. Čím víc přípravek pění, tím více obsahuje těchto látek. Čím více pěny, tím více kůži odmastíte. Pamatujte, že tuková vrstva pokožky funguje jako přirozená ochrana proti bakteriím a dalším nežádoucím vnějším faktorům. Navíc zamezuje vysušení a zdrsnění pokožky.

Pořiďte si přírodní mýdlo a šampon bez chemikálií, nebo alespoň jejich užívání omezte. Pokud vás k tomu nevedou žádné zdravotní problémy, alergie a podobně, není důvod používat mýdla každý den.

4)      Používáme staré a mokré mycí houbičky

Houba by měla být vždy vysušená, nikdy nepoužívejte houbu, která od minulé koupele ještě neuschla. Vlhké žínky a houbičky vytváří ideální prostředí pro množení bakterií a plísní. Kromě toho byste měli houbičku obměňovat zhruba jednou za 4 týdny. Dlouhodobé používání stejné žínky nebo houbičky představuje velké zdravotní riziko.

Nejlépe uděláte, pokud si k mytí vyberete malý froté ručník nebo žínku ve tvaru rukavice. Po použití vždy důkladně vyždímejte a nechejte uschnout.

5)      Používáme hrubý ručník a drhneme kůži příliš drsně

Utírání kůže po koupeli není o nic méně důležité než samotné koupání. Nepoužívejte příliš hrubé ručníky a nebuďte líní použít hydratační krém nebo mléko. Vaše kůže pak bude hebká a zdravá.

6)      Umýváme si vlasy častěji, než je nutné

Umývat si vlasy pokaždé, když jste ve sprše, to určitě není dobrý nápad. Dosáhnete jen toho, že vlasy se začnou mastit rychleji a rychleji. Mazové žlázy totiž zvýší svou funkci, aby vyrovnaly suchost pokožky hlavy a vlasů.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek