KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

7 příznaků toho, že je potřeba dítě odvést okamžitě k lékaři

Když dítě onemocní, je to pro každého rodiče těžká zkouška. Mnohým závažným problémům se lze ale snadno vyhnout – stačí dovést dítě včas k lékaři.

...

Těchto 7 příznaků byste neměli nikdy ignorovat.

Mateřská znamínka

V případě, že se na těle objeví nová znamínka, měli byste raději navštívit lékaře. Váhat byste neměli zvláště tehdy, pokud jsou znamínka asymetrická, mají heterogenní barvu nebo jsou větší než 6 milimetrů.


depositphotos

Vypadávání vlasů

Za vypadávání vlasů pravděpodobně může skrytý problém uvnitř těla. Pravděpodobně jde o nedostatek vitaminů, abyste problém ale účinně vyřešili, rozhodně musíte navštívit lékaře.


depositphotos

Náhlé změny nálady a chování

Pokud zaznamenáte náhlé zhoršení chuti k jídlu, nespavost nebo zhoršení motoriky, neváhejte a navštivte lékaře co nejdříve.


depositphotos

Změny na hlavičce

Fontanela je u miminek naprosto normální, postupně ale zarůstá. Její velikost by se v žádném případě neměla zvětšovat! Pokud zaznamenáte změnu ve velikosti fontanely, dítě je pravděpodobně nemocné a je třeba vyhledat pomoc.


depositphotos

Zhoršení sluchu

Jestliže dítě nijak nereaguje na váš hlas, je možné, že má problémy se sluchem. Takové podezření musí být co nejdříve zkonzultováno s odborníkem.


depositphotos

Neustálá žízeň

Na první pohled se jedná o něco naprosto neškodného – dítě vyžaduje časté krmení. Může však jít i o signál něčeho závažnějšího, a proto je lepší poradit se s lékařem.


depositphotos

Hlasité chrápání

Lehké pochrupování je běžné, nemusíte mít obavy. Pokud se však jeho intenzita zvýší, značí to poruchu dýchání. Ignorovat takový příznak byste určitě neměli, za dýchacími potížemi může stát například i rozvíjející se infekce.


depositphotos

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek