KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

8 zdravotních benefitů masturbace

Ve středověku byla masturbace něčím, co značilo ďábla. Ve viktoriánské Anglii bylo sebeukájení považováno za příčinu většiny fyzických a psychických nemocí. Od té doby se postoje vůči masturbaci naštěstí změnily a dnes ji dle výzkumů přiznává až 61 % mužů a 38 % žen. Podívejte se na 8 zdravotních pozitiv, které má masturbace pro lidský organismus. 

...

1. Může zabránit depresi

Výzkumy zabývající se hormonálními pochody během masturbace ukazují, že se při do těla uvolňuje hormon endorfin, který působí příznivě na lidskou mysl. Díky endorfinům lze do jisté míry mimo jiné potlačit i depresi.

2. Může snížit riziko vzniku rakoviny děložního čípku

Podle odborníků může ženská masturbace působit jako prevence organismu před infekcí děložního čípku, pokud má díky ní žena pravidelnou frekvenci orgasmů. Ty mají na čípek kladný vliv.

3. Je dobrá pro budování sebeúcty

Výzkumy dokazují, že lidé, kteří masturbují, jsou daleko lépe smířeni se svým tělem i sexualitou než lidé, kteří mají naopak ke svému vlastnímu tělu odstup.

4. Napomáhá ke kvalitnímu spánku

Orgasmus snižuje v těle krevní tlak a uvolňuje endorfiny, což ve výsledku tělo celkově uklidní. Dostaví se únava a s ní i poklidný spánek.

5. Zmírňuje menstruační křeče

Mnoho žen uvádí, že jim masturbace pomohla od bolestivých křečí při menstruaci. Některé z nich uvedly, že se bolest snížila, u některých vymizela úplně.

6. Snižuje riziko rakoviny prostaty

Stejně jako u žen pomáhá pravidelná masturbace v prevenci proti vzniku karcinomu děložního čípku, může pomáhat i u mužů. Výzkum, který byl prezentován na americkém Urologickém výročním zasedání, ukazuje, že muži, kteří ejakulují minimálně jednou za měsíc, mají daleko nižší riziko diagnostikování rakoviny prostaty v pozdějším životě.

7. Neohrožuje tělo pohlavními chorobami

Sexuální uspokojení díky masturbaci má výhodu i v tom, že se sami nemůžete na rozdíl od sexu s partnerem nakazit žádnou pohlavně přenosnou chorobou. To může být v době, kdy neustále roste počet lidí nakažených virem HIV či jinými pohlavně přenosnými chorobami velmi účinnou prevencí.

8. Při masturbaci nehrozí nechtěné otěhotnění

Zde asi není třeba nadále nic vysvětlovat…

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek