KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Cibulový sirup proti kašli

Vzhledem k tomu, že se blíží sychravé podzimní období, které je doprovázeno řadou viróz, je potřeba začít se na toto období připravovat jak po stránce prevence, tak po stránce účinných léků. Pokud chcete letos místo kapek a léků vyzkoušet něco nového, co si můžete připravit sami doma, určitě nepřehlédněte tento cibulový sirup.

...

I přesto, že byla cibule v lidské historii klíčovou zeleninou pro mnoho kultur, v první řadě ji lidstvo odjakživa vnímalo jako lék. Jako lék, který má antiseptické účinky, léčí rány, zápal plic a pomáhá s trávicími obtížemi. Řečtí sportovci dokonce konzumovali cibuli v naději, že jim dodá sílu a zpevní svaly.

Ve středověku lékaři předepisovali cibuli mimo jiné na bolesti hlavy, padání vlasů nebo hadí uštknutí. Cibule byla ve středověku předepisována také na nespavost – vložte cibuli nakrájenou na plátky pod polštář a spánek se okamžitě dostaví. 

Cibule má dnes své nezastupitelné místo v každé rodině. A mnoho lidí ji využívá jako první pomoc zejména proti kašli či nachlazení. A není ani divu. Cibule je opravdovým všelékem. Obsahuje velké množství živin a uhlohydrátů, vitamíny B1 a B2, C a E, karoten a množství minerálních látek, dusík, kyselinu křemičitou a především fytoncidy, chránící náš organismus před infekcemi. Jíst cibuli se tedy opravdu vyplatí. Pojďme už ale k samotnému sirupu:

Doba přípravy: 

24 hodin

Budete potřebovat: 

  • cibuli (dle potřeby)
  • med

Příprava:

Cibuli nakrájíme na plátky a vrstvíme do vysoké sklenice. Každou vrstvu postupně přelijeme medem. Takto upravenou a naloženou cibuli necháme 24 hodin louhovat v lednici. Vzniklý sirup užíváme při potížích po lžičkách 3x denně (můžeme jím přislazovat také bylinné čaje).


Autor: LF

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek