KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Kdo je vlastníkem viru Zika?

Světová zdravotnická organizace WHO v pondělí 1. února oznámila, že virus Zika je naléhavým celosvětovým problémem. K samotné nemoci však neposkytla žádné další podrobnosti. Dokud o tom nebude zveřejněno více informací, uvádíme zde proto aspoň některá zjištěná fakta.

...

S virem dlouhodobě pracují dvě spřátelené firmy

Tento sexuálně přenosný virus je znám již 69 let a obchodují s ním dvě společnosti: britská LGC Standards a firma ATCC se sídlem ve Spojených státech.

Mateřská společnost LGC Group „je státem schváleným institutem pro chemické a bioanalytické testování a přední světová společnost v oblasti laboratorních služeb, testovacích standardů, referenčních materiálů, molekulární biologie a testů způsobilosti pro jednotlivé trhy“.

Vlastní pobočka LGC Standards „je předním světovým výrobcem a distributorem referenčních materiálů a systémů testování způsobilosti. Centrála společnosti se nachází v britském Teddingtonu a provozuje síť specializovaných distribučních míst ve 20 zemích pěti kontinentů“.

PGC Standards deklaruje „více než třicetiletou zkušenost s distribucí referenčních materiálů. Tyto vysoce kvalitní a sofistikované produkty a služby se používají k přesnému analytickému měření a kontrole kvality, které na základě těchto spolehlivých údajů následně umožňují činit správná rozhodnutí“. Společnost vyrábí 34 druhů akreditovaných referenčních materiálů ve čtyřech výrobních závodech ve Velké Británii, Spojených státech a Německu.

LGC Standards spolupracuje se společností ATCC a jejich posledním společným projektem je výzkum nových zdrojů biologických materiálů a standardů prostřednictvím zajištění, ověření, výroby, konzervace, vývoje a distribuce mikroorganismů, buněčných kultur a dalších materiálů.

„Společnost ATCC z ověřených surovin vyvíjí kvalitní a špičkové produkty, standardy a služby na podporu vědeckého výzkumu a objevů, které přispívají ke zlepšení zdraví světové populace.“

Tato „spolupráce společností ATCC a LGC má pomoci s distribucí kultur a bioproduktů vědcům z celé Evropy, Afriky a Indie, kteří tím získají snadnější přístup k důležitým zdrojům zahrnujícím více než 5000 různých druhů kultur. Distribuční síť jim navíc k tomu poskytne zákaznické služby špičkové kvality a odpovídající technickou podporu“.

Vlastníkem patentu na virus je Rockefellerova nadace

Kdo vlastní patent na virus Zika? Rockefellerova nadace


Doklad o vlastnictví patentu na virus Zika a možnost on-line nákupu. Zdroj: lgcstandards-atcc.org

Jak vidno, virus Zika je produktem, který si od ATCC-LGC můžete on-line koupit za 599 eur (více než 16 000 korun). Honorář z prodeje plyne do Rockefellerovy nadace.

Je namístě si položit otázku, proč se média o vlastnictví patentu na virus Zika nikde nezmiňují. Odpovědí můžou být slova Davida Rockefellera, která pronesl při svém projevu v červnu 1991na jednání Trilaterální komise.

„Jsme vděční Washinton Post, New York Times, magazínu Time i dalším velkým vydavatelům, jejichž šéfové navštěvují naše setkání již téměř 40 let a vážíme si jejich slibů a diskrétnosti ... Kdybychom byli během těchto let vystaveni plné publicitě, nebylo by možné plně rozvíjet naše světové plány. Nyní je svět mnohem sofistikovanější a připravenější na cestu ke světové vládě. Nadnárodní svrchovanost intelektuálních elit a světových bankéřů je jistě vhodnější než národní sebeurčení, které bylo praktikováno v minulých stoletích,“ pronesl tehdy David Rockefeller.

 

Autor: jil

Zdroj: © Guillaume Kress / Global Research

Foto: AP

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek