KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Kolik vody byste měli denně vypít?

Voda je pro náš organismus totéž, co benzin pro automobil. Bez ní prostě nepojede. Jakmile se hladina vody v našem těle stane kritickou, rozsvítí se červená kontrolka: začnete pociťovat žízeň, nevolnost, bolest hlavy. Říká se tomu dehydratace. Abyste jí předešli, je důležité pít pravidelně během celého dne. Voda vypitá před několika hodinami se nepočítá. Stejně tak je k ničemu dohánět pitný režim ve večerních hodinách.

...

Na internetu koluje mnoho rad týkajících se pitného režimu, mnohdy si odporujících. Množství vody, jaké bychom měli denně vypít, je totiž individuální a odvíjí se primárněod vaší váhy.

Jak vypočítat množství vody, kterou bychom měli denně vypít? Následující tabulka vám pomůže.

Váha               Voda

40 kg               1,2 l

45 kg               1,4 l

50 kg               1,5 l

55 kg               1,7 l

60 kg               1,8 l

65 kg               2 l

70 kg               2,1 l

75 kg               2,3 l

80 kg               2,4 l

85 kg               2,6 l

90 kg               2,7 l

95 kg               2,9 l

100 kg             3 l

Jestliže v tabulce nenajdete svou váhu a chcete zjistit přesné množství vody, které byste měli vypít, použijte pro výpočet tento vzorec: váha x 0,03.

V případě zvýšené fyzické námahy pak k výsledku přičtěte počet hodin fyzické námahy * 0,4. Tedy například: Pokud při váze 70 kg hodinu sportujete, bude vypadat výpočet takto: (70 x 0,03) + (1 x 0,4). V tento den byste tedy měli vypít 2,5 litru vody.


Tři rady, které vám pomůžou dodržet pitný režim:

1) Nalévejte si do sklenice vodu po malých dávkách. Je lepší vypít jen několik doušků s chutí, než vypít plnou sklenici s odporem.

2) Položte si láhev nebo džbán s vodou tam, kde ji budete mít stále na očích. Můžete si za tímto účelem pořídit hezké nádobí a celou záležitost s dodržováním pitného režimu si tak zpříjemnit. Ozdobný džbánek a sklenice vás budou i motivovat k napití se.

3) Zkuste mobilní aplikace. Ty vám budou připomínat, abyste se napili, a pomohou vám kontrolovat množství vypité vody.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek