KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Kosmetické přípravky, které jsou vám k ničemu

Reklama si s námi často krutě zahrává a manipuluje s námi. My pak ve snaze vypadat co nejlépe utrácíme spoustu peněz za zbytečné krémy, masky a séra, která slibují téměř magický efekt. Připravili jsme pro vás seznam prostředků, které jsou pouhým marketingovým tahem a ve skutečnosti nám nijak nepomohou.

...

Přípravky proti roztřepeným konečkům

Sice bychom si přáli opak, ale takový zázračný přípravek, který by dokázal eliminovat problém s roztřepenými konečky, bohužel neexistuje. Všechna séra a balzámy, které tvrdí, že to dokážou, poskytnou pouze krátkodobý vizuální efekt. Konečky slepí látky obsažené v přípravku, ale je na chvíli. Jediný opravdu funkční způsob, jak se roztřepených konečků zbavit, je ostříhat si je.


Krém na ruce, krém na nohy, tělové mléko…

To je jen další marketingový tah. Vytvořený a rozšířený mýtus o tom, že na každou část svého těla potřebujeme jiný tělový krém. Ve většině případů lze použít jediný produkt na jakoukoli část těla. Všechny hydratační krémy a pleťové vody obsahují stejné nebo velmi podobné látky a fungují na stejném principu. Jestli je použijete na ruce, obličej nebo tělo je úplně jedno.

Jedinou výjimku mohou tvořit speciální krémy pro velmi citlivou pokožku, například pro lidi s nějakým onemocněním.


Šampon proti lupům

Pokud vaše mazové žlázy fungují špatně, začnou se na pokožce tvořit houby a bakterie, kterým říkáme lupy. Žádný obyčejný šampon není schopen vyléčit tento problém, jediné, co dokáže, je vysušit pokožku hlavy a tím na krátký čas problém eliminovat. Zajděte si raději do lékárny pro speciální přípravek proti lupům.

Pleťové tonikum

Jsme přesvědčeni o jeho nezbytnosti, ale místo něho můžeme klidně použít přírodní mýdlo. To neobsahuje alkohol, nevysušuje pokožku a má neutrální hodnotu pH.


Balzám na rty

Z reklam máme někdy dojem, že jediný způsob, jak zvlhčit rty, je balzám.

Platí tu fráze „dobré je největším nepřítelem nejlepšího“.  Ano, některé balzámy mohou skutečně pomoci, ale mnoho z nich obsahuje alkohol, který vysušuje pokožku. Chvilkově tedy sice zafunguje, ale ve výsledku situaci jen zhorší. Dostupná a užitečnější alternativa je kosmetická vazelína nebo včelí vosk smíchaný s kapkou olivového nebo kokosového oleje.


Krém na holení

Oproti sprchovému gelu má holicí krém sloužit jedinému účelu: Má změkčit folikuly u chloupků a pomoci žiletce lehce klouzat po pokožce. Sprchový gel ovšem obsahuje velké množství glycerinu a hydratačních látek, dokonce víc než běžný krém na holení. Volba je tedy jasná.

Krém proti celulitidě

Mnohé si stále myslíme, že existuje zázračný přípravek, který vyřeší celulitidu stejně lehce jako mávnutí kouzelnou hůlkou. Je to bohužel jen další mýtus, který se pokusíme rozbořit. V současné době existují jen dvě věci, které mohou skutečně účinně bojovat s celulitidou. Aktivní životní styl a zdravá strava. Můžete vyzkoušet různé druhy masáží a peeling, protože tím stimulujete krevní oběh. Krémy samy o sobě ale pouze zvlhčí pokožku a poskytnou krátkodobý kosmetický efekt.


Kůžičkový olej a balzám

Jeho aplikace je dnes už součástí každé manikúry. Nicméně ihned po jeho vstřebání efekt mizí a žádná další výhoda pro jeho použití není. Pokud opravdu chcete ošetřit své nehty, použijte raději vazelínu anebo nějaký olejíček na přírodní bázi.


Regenerační a hydratační masky

Masky na obličej jsou dobré snad jen pro příležitosti, kdy hodně spěcháte a potřebujete rychle oživit vaši pokožku. Ve skutečnosti ale nejsou potřeba. Stejného výsledku dosáhnete i s pomocí obyčejného krému.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek