KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Kouzlo mořské vody: Zabere na chřipku i kožní problémy

Pobyt u moře je nejen příjemný, má doslova zázračné účinky na naše zdraví. Stačí několik dní u moře a cítíme se mnohem lépe. Léčivou sílu moře znali a využívali již starověcí Řekové. Odhalme tajemství této léčivé síly.

...

Léčivá síla moře nespočívá jen v soli

Není pochyb o prospěšnosti mořské soli pro naše zdraví. Mnoho lidí jí používá místo běžné soli. Silná léčivá síla moře však nespočívá pouze v soli. Mořská voda obsahuje 84 látek, které se nacházejí v našem těle a které naše tělo potřebuje.

Jedná se o vitamíny, minerální látky, soli, stopové prvky a dokonce i o aminokyseliny.

To není vše, v moři najdeme také velké množství různých živých mikroorganismů, které produkují antibiotika a látky s antimikrobiálními, antiseptickými i antibakteriálními účinky.

Za zmínku stojí i skutečnost, že mořská voda má téměř stejnou koncentraci minerálů a stopových prvků jako lidská krevní plazma.

Léčivá není pouze mořská voda, i přímořský vzduch je vynikajícím přírodním lékem. Vlhký a solí prosycený vzduch zlepšuje dýchání a působí blahodárně i na naši psychiku.

Moře – posila imunitního systému

Mořská voda dokáže regenerovat buňky a posílit imunitní systém. Minerály, vitamíny a další látky s antibakteriálními, antibiotickými účinky se při koupání vstřebávají pokožkou do našeho těla. Plavání v mořské vodě otevírá póry v kůži, díky tomu se zdraví prospěšné látky dostávají do těla.

Moře – zlepšení kvality pokožky

Otevřenými póry v pokožce během koupání v moři se dostávají do našeho těla minerály a další zdraví prospěšné látky. Toxické odpadní látky jsou naopak vylučovány otevřenými póry v pokožce z těla ven. Výsledkem je zdravější a kvalitnější pokožka.

Za kvalitou pokožky stojí také hořčík, minerál, kterého míváme nedostatek. Hořčík je minerál nejen pro zdravé srdce, rovněž podporuje hydrataci pokožky a snižuje její drsnost a zarudnutí.

Je vaše pokožka podrážděná či poškozená? Pobyt u moře jí zregeneruje, odstraní nedostatky, jako je například akné, a dodá jí hebkost, jemnost a vláčnost.

Mořská voda si díky svým protizánětlivým účinkům dokáže poradit s různými kožními nemocemi, včetně obtížně léčitelné lupénky. Trápí vás atopická dermatitida, rosacea, či ekzém? Vyzkoušejte léčivou sílu mořské vody!

Mořská voda – dobrý hojič ran

Všimli jste si, že se po koupání v moři vaše drobné ranky, odřeniny, modřiny a vyrážky velice rychle zahojily? I takovou moc má moře. Mořská sůl dokáže totiž vyčistit ranky, podpořit jejich hojení a zabránit množení bakterií.

Moře pro zdravý krevní oběh

Plavání v moři zlepší krevní oběh nejen díky pohybu. Tento efekt má jakákoliv voda, například v bazénu. Mořská voda vám nabízí víc. Během plavání v ní se totiž do vašeho těla dostávají pokožkou minerály (například hořčík), které podporují činnost srdce a tím i krevního oběhu. Díky tomu vaše svaly i všechny vaše orgány pracují efektivněji.

Moře – léčitel onemocnění dýchacích cest

Mořská voda i přímořský vzduch dokáží velice rychle zatočit s nachlazením, chřipkou a dokonce i s bronchitidou. Vzduch v blízkosti moře je doslova lékem pro vaše plíce. Lidem s onemocněním plic se proto doporučuje strávit v blízkosti moře co nejvíce času.

Mořská voda - přírodní lék na intimní problémy 

Mořská voda je díky svým antibakteriálním a protizánětlivým účinkům lékem na záněty a další problémy v intimních oblastech. A na rozdíl od běžných léků se jedná o velice příjemný lék. Nezapomeňte, že o postižená místa je třeba pečovat i po vyjití z vody. Například tím, že se po vyjití z vody důkladně osušíte a převléknete se do suchých a čistých plavek.

Moře zlepší váš spánek

Poznali jste, že se vám u moře obvykle lépe spí? Za vaším kvalitnějším spánkem stojí přímořský vzduch, který obsahuje mnohé látky nacházející se v mořské vodě. Jedná se například o záporné ionty, urychlující schopnost vstřebat kyslík.

Moře zvýší vaši kondici a pomůže vám ke štíhlé linii

Plavání v moři je jeden ze způsobů, jak zpevnit své tělo a zbavit se kil navíc. Tato pohybová aktivita posílí celé vaše tělo, důkladně ho procvičí a zpevní vám svaly na ramenou, břiše, zádech i na nohách. Víte, že za hodinu svižného plavání v moři můžete spálit 400 až 900 kalorií?

Plavání v moři zvýší vaši kondici a pomůže vám zhubnout příjemným způsobem, bez vyčerpávajícího cvičení a přísných diet. Navíc se jedná o pohyb vhodný i pro obézní jedince.

Moře – balzám pro psychiku

Jemný, vlhký vánek, hřející slunce, chladivá mořská voda a okolní příroda jsou doslova balzámem pro psychiku. Koupání v moři, poležení si na pláži a procházky po blízkém okolí z vás sejmou stres, napětí, úzkost, skleslost, zrelaxují vás, osvěží vás a dodají vám energii i dobrou náladu.

Pokud vám nezbývá v létě čas, můžete si vyjet k moři v září. Koncem léta a začátkem podzimu bývá nezřídka horko i u nás, natož v jižních přímořských zemích. Navíc si v září užijete více klidu.

Poznejte na vlastní kůži léčivou moc moře!

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek