KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Lymfatická masáž a hubnutí - má to smysl?

Lymfatická masáž patří mezi oblíbené  a účinné způsoby relaxace. Možná, že jste o ní už někdy slyšeli také jako o jedné z metod hubnutí. Pomůže vám ale opravdu zhubnout?

...

Tajemství účinku lymfatických masáží

V čem spočívá úžasná schopnost lymfatických masáží zbavit vás v krátké době nepříjemného pocitu napětí i nevzhledných dolíčků na problematických partiích? Podstatou těchto masáží je rozproudění lymfy ve vašem těle.

Lymfa je velmi důležitá a přesto nezřídka opomíjená tělní tekutina. Tato tekutina proudí v našem těle v lymfatických cévách a kapilárách. Pokud hladce proudí, vůbec o ní nevíme a možná nemáme ani ponětí o jejím hlavním úkolu - odvádět z našeho těla odpadní látky i nežádoucí toxické látky.

Podporují hubnutí?

Lymfatická masáž nepodpoří spalování tuků ani nezrychlí metabolismus, přesto vám může pomoci zhubnout. Dodržujete svědomitě jídelníček, pilně cvičíte, a místo hubnutí dokonce přibíráte na váze? Pociťujete místo očekávané svěžesti tíhu a únavu?

Vaše tělo je zaneseno škodlivými odpadními látkami a navíc zadržuje vodu. Zadržování vody v těle je příčinou vašeho váhového přírůstku.

Nebuďte zklamaní, nerezignujte a nevrhejte se zoufale do různých módních jednorázových redukčních diet či do usilovné dřiny ve fitness centrech - vyzkoušejte lymfatickou masáž.

Lymfatická masáž rozproudí vaši lymfu, díky čemuž se vyloučí nadbytečná voda a spolu s ní také škodlivé odpadní látky, vzniklé během biochemických reakcí. Vaše kila půjdou dolů a vy po určité době budete cítit lehkost, uvolnění a budete plní energie.

Úspěšné zdravé hubnutí by mělo být vždy přirozeně spojeno s detoxikací organismu. Právě proto má lymfatická masáž potenciál snahu snížit tělesnou váhu podpořit.

Rozproudění lymfy pomáhá nejen zhubnout

Hladké proudění lymfy v těle je spojeno také s naším celkovým zdravím. Pokud je tok lymfy zablokován, objeví se otoky a různé zdravotní problémy včetně různých zánětů a bolesti. Očista a rozproudění lymfy pomocí lymfatické masáže podpoří také náš imunitní systém, který bude lépe vzdorovat různým bakteriím a virům.

Lymfatická masáž nám pomůže nejen k tělesnému, ale i k psychickému zdraví. Jde nepochybně o balzám na nervy, napětí i stres. Mohou vám také pomoci zbavit se bolesti hlavy, bolestí kloubů i otravné celulitidy.

Kdy nám lymfatická masáž opravdu pomáhá?

Blahodárných účinků lymfatické masáže dosáhneme pouze, pokud si ji necháme provést specialistou. Jedině tak máme jistotu, že bude provedena správnou technikou, v opačném případě nám naopak může uškodit, v lepším případě bude její účinek nulový.

Nestačí jednou vyzkoušet lymfatickou masáž a očekávat, že nám jako zázrakem zmizí, otoky, naše tělo se dokonale vyčistí a budeme lehčí o několik kilogramů. Tyto účinky sice můžeme na sobě zakusit, nikoliv však po jedné lymfatické masáži.

Jedna masáž nám stačí pro relaxaci. Pokud však chceme zhubnout a vyčistit si tělo, je třeba sedm až deset pravidelných lymfatických masáží.


Kromě pravidelné návštěvy bychom měli nosit volnější oblečení,, aby mohla lymfa volně proudit. Nezapomeňte po lymfatické masáži hodně pít, zejména vodu a neslazené čaje. Podpoříte tím vyplavení škodlivých látek z těla.

Účinky lymfatické masáže podpoříte stravou, tvořenou zejména zeleninou, ovocem, drůbežím, králičím a rybím masem, rýží a dalšími celozrnnými obilovinami, těstovinami. Je třeba nezapomínat ani na dostatek vhodných tekutin.

Samozřejmostí je dostatek pohybu, nemělo by se však jednat o zvýšenou zátěž. Ideální je svižná chůze či nordic walking.

Kdo by se měl lymfatické masáži vyhnout

Rozproudit lymfu není vždy dobré, v některých případech je to naopak škodlivé. Lymfatická masáž uškodí každému, kdo má rakovinu (i v počátečním stádiu), zánět žil, akutní lupénku, ekzémy, krvácivá znaménka, akutní růži (erysipel), či zvýšenou funkci štítné žlázy.

Pokud se potýkáte s chřipkou nebo jiným infekčním či virovým onemocněním, na masáž nechoďte. Zhoršili byste si tím průběh onemocnění.

Někdy mohou nastat nepříjemné reakce těla

Pokud máte tělo zanesené škodlivými odpadními látkami, po masáži se místo příjemného pocitu dostaví pocit únavy, bolest hlavy nebo častějším močení a dokonce i kvalita vaší pokožky se zhorší.

Jedná se pouze o krátkodobý přechodný stav, způsobený náhlým vyplavením většího množství škodlivých odpadních látek, nashromážděných ve vašem těle, do organismu. Tyto nepříjemné reakce těla odezní většinou během několika hodin, při velkém nahromadění odpadních látek v těle, během několika dní.

Překonáte-li tyto případné počáteční potíže, nechuť jít několikrát pravidelně na lymfatickou masáž a podpoříte-li svým životním stylem účinky této masáže, sklidíte její bohaté plody v podobě zdravějšího, detoxikovaného těla, lepší nálady i zbavení se otoků a spolu s nimi i několika nadbytečných kil.


Autorka: Evžena Janovská

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Stejně jako nic jiného není lymfomasáž samospásná. Musí se jít výsledkům naproti, jak stravou, tak pohybem, denním režimem apod. Kromě lymfomasáže od maséra je zde i náhražka v podobě přístrojů, sama s přítelem ve větším jezdím na kole a využíváme lymfomasážní přístroj na nohy https://www.zdravi-sport.cz/lymfaticka-masaz-djl-s9002/ k rychlejšímu odstranění škodlivin z nohou a tím pádem o něco rychlejší regeneraci.