KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Pomohou nám přípravky na hubnutí ke štíhlé linii?

Ze všech stran na nás útočí reklamy, které nám nabízejí různé přípravky na hubnutí. Někdy nám dokonce tvrdí, že po nich zhubneme snadno a rychle bez odříkání a bez cvičení. Zhubneme pomocí přípravků na hubnutí, nebo jsme pouze zbytečně vyhodili peníze?

...

Jak poznat, že se jedná o podvod?

Sedět, nemuset se moc hýbat, dopřávat si kalorické dobrůtky a přitom hubnout je snem mnoha obézních lidí. Obchodníci to velmi dobře vědí a nabízejí těmto lidem přípravky slibující rychlé a snadné hubnutí. Pokud reklama propaguje přípravek, který vás v krátké době zbaví mnoha nadbytečných kil, je to signálem, že jde o podvod.

Pokud vám někde nabízejí přípravek na hubnutí a místo popisu, co všechno obsahuje, na jakém principu funguje či proč po něm rychle zhubnete, se dočtete pouze chvály na tento přípravek, jde o reklamní trik. Zpravidla nechybějí příběhy lidí, kterým prý tento přípravek pomohl, ani fotografie, které mají dokazovat jejich pravdivost.

Cílem reklamy není vás jako spotřebitele informovat, ale nalákat ke koupi výrobku. Příběhy lidí se obvykle nezakládají na pravdě. Nejednou se ukázalo, že lidé na fotografiích jsou najatí jako statisté nebo že jde o retušované fotografie či dokonce o fotografie ukradené na webu.

Někteří podnikavci nabízejí drahé přípravky na hubnutí, které si musíte objednat poštou, a někdy vám slibují garanci vrácení peněz. Nevěřte jejich slibům ani tomu, že vám peníze opravdu vrátí.

Než si objednáte nějaký přípravek, který vám slibuje rychle a bez námahy zhubnout, položte si otázku: Proč není většina lidí štíhlých bez jakékoli námahy, když je na trhu tolik přípravků na hubnutí?

Pokud vás nějaký přípravek na hubnutí obzvláště přitahuje, najděte si na něj skutečné recenze, skutečné zkušenosti spotřebitelů, kteří si tento přípravek koupili a vyzkoušeli ho. Nehledejte marketingové příběhy s krásně vypadajícími fotografiemi, které mohou být smyšlené.

S jakými přípravky na hubnutí se obvykle setkáme?

Velmi oblíbené jsou přípravky s obsahem chromu, které nám mají pomoci zahnat chuť na sladké. Avšak podle vědeckých studií jeho dlouhodobé užívání nepřineslo očekávané výsledky v podobě snížení tělesné hmotnosti. Mnohem účinnější jsou přirozené zdroje chromu, jako je maso, sýry, ořechy, celozrnné potraviny, zelenina nebo kvasnice.

Dalším hitem jsou koktejly na hubnutí. Podstatou jejich účinnosti je vyvážený poměr sacharidů, bílkovin, tuků, minerálů i vitamínů a schopnost nahradit jedno až dvě denní jídla. Další výhodou je snadná konzumace a časová nenáročnost. Avšak ne každý koktejl je účinný, účinné jsou pouze kvalitní produkty. Po nich skutečně zhubnete, pokud se však vrátíte ke svým původním návykům, čeká vás jo-jo efekt.

Spalovače tuků jsou velmi oblíbené u těch, kteří bojují s nějakým tím kilem navíc. Některé z nich, jako je karnitin, taurin či kyselina linolová, jsou oblíbené i u sportovců. Tyto prostředky mohou podpořit vaše hubnutí pouze tehdy, když se budete hodně hýbat. V opačném případě je jejich účinek na vaši tělesnou hmotnost velmi nízký.

Náplasti na hubnutí patří mezi oblíbené prostředky na hubnutí. Slibují vám rychlé spalování tuků. Zní to velice lákavě, stačí si dát náplast a obezita je vyřešena. Skutečnost je však jiná. Náplasti na hubnutí nemají na vaši tělesnou hmotnost žádný významný vliv.

Nemálo lidí rovněž utíká k hubnoucím čajům. Věří, že jejich pravidelné popíjení je dovede k vysněné štíhlé postavě. Skutečně brzy váha ukazuje nižší hodnoty a tedy úbytek kil. Avšak ztracená kila představují úbytek vody (hubnoucí čaje jsou totiž močopudné), nikoli úbytek tukových zásob.

https://pixabay.com/static/uploads/photo/2010/12/13/10/14/berries-2558_960_720.jpg

Přípravky s obsahem vlákniny vám mohou pomoci úspěšně zhubnout. Vláknina totiž ve vašem trávicím traktu nabobtná a zasytí vás. Kromě toho vláknina čistí vaše střeva. Ale i tyto přípravky na hubnutí vám pomohou pouze tehdy, budete-li se vhodně stravovat a zařadíte-li do svého denního programu dostatek pohybu.

Pokud se budete radovat, že při nadbytku vlákniny nebudete pociťovat hlad, sníte minimální množství jídla a budete rychle hubnout, mýlíte se. Vaše tělo bude dlouhodobě hladovět, aniž to zpozorujete. Jakmile přestanete užívat tyto přípravky a začnete jíst stejně jako před hubnutím, vaše tělo si vše rychle uloží do tukových zásob.

Následně přiberete a vaše tělesná hmotnost i vaše tukové zásoby budou vyšší než před tím, než jste začali hubnout.

Můžete se setkat také s přípravky s jódem a s tvrzením, že jód zrychluje metabolismus. Je však lépe tyto přípravky nezkoušet. Místo zrychlení metabolismu byste si mohli nepříjemně rozhodit činnost štítné žlázy.

Pomůže vám ke štíhlé linii Nidora?

Nidora se stal známým přípravkem na hubnutí díky holywoodské hvězdě Angeline Jolie, která ho užívala a za krátkou dobu výrazně zhubla. Mnohé ženy a dívky přirozeně zatouží vypadat jako Angelina Jolie a sáhnou po tomto přípravku.

Nidora vypadá na první pohled velice lákavě. Jedná se o prášek, kterým si posypete každé jídlo. Prášek je rozdělen na sladký a slaný, aby nebyla narušena chuť jídla. Účinnou látkou přípravku jsou krystaly látky nazývané tastanty. Tato látka působí na čichové i chuťové buňky tak, že urychluje uvolnění hormonů v mozku, které navozují pocit sytosti. Díky tomu je vaše tělo oklamáno a k nasycení mu stačí i miniaturní porce.

Nidora neobsahuje škodlivé látky, najdeme v ní bezlepkový maltodextrin, fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý a sójový lecitin. Naopak v ní nenajdeme cukr, sodík a dokonce ani lepek. Problém není ve složení, ale v tom že nikde nejsou uvedeny konkrétní podíly jednotlivých složek, což je pro účinnost přípravku klíčově důležité.

Foto: Nidora.cz

Prodejce dokonce uvádí, že při vyšším příjmu tekutin (jejich množství raději neuvádí) nemusí přípravek fungovat. Naopak odborníci na výživu se shodují v doporučení dostatečného denního pitného režimu neslazených, nekalorických nápojů.

Naše tělo potřebuje dostatek vhodných tekutin pro své správné fungování. Dostatečný denní příjem vhodných tekutin je nutný pro zdraví, pro detoxikaci těla i pro hubnutí. Z toho je jasné, že Nidoru je lépe nekupovat. V tomto názoru vás utvrdí i recenze na tento přípravek.

Podíváte-li se na recenze, kromě opakujících se informací o tom, že Nidoru užívají celebrity jako Angelina Jolie, Beyoncé či Lindsay Lohan tam mnoho kladných recenzí nenajdete. Mnozí lidé, kteří tento přípravek vyzkoušeli, jsou zklamáni.

Kromě toho, pokud přestanete užívat Nidoru, okamžitě se vám vrátí chuť k jídlu, začnete konzumovat větší porce a čeká vás jo-jo efekt. Budete-li dlouhodobě užívat Nidoru, vaše tělo bude trpět nedostatkem živin a dalších potřebných látek. Následně vás dříve či později dostihnou zdravotní problémy vlivem podvýživy.

Zhubnete po zelené kávě?

Tablety se zelenou kávou jsou dalším oblíbeným přípravkem, který má zaručit úspěšné hubnutí. Po zelené kávě skutečně zhubnete, ale pouze tehdy, pokud si koupíte kvalitní produkt. Zelenou kávu můžete také popíjet, účinek je stejný. Problém však je s dávkováním, je totiž potřeba přesně dávkovat zelenou kávu a vypočítat si, kolik gramů bude pro vaše tělo efektivních. Někoho může navíc odradit její specifická chuť.

Pomohou nám zhubnout léky?

Někteří lidé si možná řeknou, že dosáhnou štíhlé linie pomocí léků na hubnutí. Jenže to není tak jednoduché. Léky na hubnutí si sice můžete objednat online teď hned. Odborníci však varují před jejich nízkou kvalitou.

Účinné léky na hubnutí jsou na předpis. To má svůj význam. Léky na hubnutí mají totiž vedlejší účinky a nelze je užívat bez podrobného lékařského vyšetření. Kromě toho záleží na rozhodnutí lékaře, zda vám je předepíše, nebo ne. Léky na hubnutí se předepisují obézním jedincům s BMI 30 a více nebo lidem s BMI 27 a více, kteří mají přidružená neinfekční onemocnění.

Lékař vám může předepsat léky na hubnutí, které omezují chuť k jídlu, nebo léky, které zvyšují energetický výdej či léky, které omezují ukládání tuků do tukových zásob. Jestliže vám lékař předepíše některý z léků na hubnutí, je třeba dodržovat jeho pokyny, jinak si můžete vykoledovat závažné zdravotní potíže.

Léky na hubnutí sice fungují, nevedou nás však ke změně našich stravovacích a dalších návyků, které jsou skutečnou příčinou nadbytečných kil. Pokud je přestaneme užívat, čeká nás jo-jo efekt. I při užívání léků na hubnutí je třeba omezit příjem energie, jíst zdravě a zařadit do svého denního programu pohybovou aktivitu. Pokud si chceme svoji výslednou tělesnou hmotnost udržet, naše změna nesprávných návyků by měla být vždy trvalá.

 

Autorka: Evžena Janovská

Foto: Flickr

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek