KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Problémy s nohama, které mohou poukazovat na závažné onemocnění

Těžký pracovní den, nevhodná strava nebo změna tlaku – to vše může vést k pocitu těžkých nebo bolavých nohou. Existují však situace, kdy bolest v nohách značí závažné onemocnění. Rozhodli jsme se zjistit, kdy je bolest nohou důvodem k návštěvě lékaře. 

...

Problémy s ledvinami

Symptomy:

1.       Otékající nohy

2.       „Elektrizující“ bodavá bolest

Jestliže ledviny pracují špatně, tělo zadržuje více tekutin, než by mělo. Přebytečná tekutina způsobuje různé obtíže. Objevuje se edém, tedy otok. Nejčastěji si všímáme oteklých nohou, ale otékat mohou i oči. Cítíme přitom silnou bolest končetin, jakoby způsobenou zásahem elektrického proudu.


Žilní nedostatečnost

Symptomy:

1.       Otoky nohou

2.       Pocit těžkých nohou

3.       Pigmentace

Pokud jsou žilní chlopně poškozené nebo oslabené, krev putuje mezi srdcem a končetinami s obtížemi. Důsledkem jsou otékající nohy v oblasti kotníků. Otoky jsou doprovázené pocitem těžkosti a pigmentací.

Chcete-li předejít rozvoji křečových žil, určitě tento problém neignorujte. Navštivte svého lékaře. Sami si můžete pomoci dodržováním zdravého životního stylu: zdravý pohyb, zanechání kouření. Doporučujeme nenosit těsné džíny a vyhýbat se vysokým podpatkům. A pozor, pokud máte sedavé zaměstnání. Pořiďte si stoličku a nohy si podepřete, nesedejte s nohou přes nohu a čas od času se protáhněte.

Srdeční nedostatečnost

Symptomy:

1.       Otoky nohou

2.       Přetrvávající bolest

Jedna nebo obě srdeční komory ztrácejí schopnost efektivně čerpat krev. Důsledkem je akumulace krve v dolních končetinách. Nohy otékají a značně bolí.


Trombóza

Symptomy:

1.       Otoky nohou

2.       Na omak horké nohy

3.       Změna barvy kůže

4.       Bolest

5.       Únava

Otoky jedné nebo obou nohou mohou také značit hlubokou žilní trombózu. Trombóza je opravdu nebezpečná, proto, pokud máte podezření, že by o ni mohlo jít, okamžitě vyhledejte lékaře.

Problémy s játry

Symptomy:

1.       Otoky nohou

2.       Únava

3.       Praskající žilky

V počátečním stadiu se mohou problémy s játry projevovat otoky nohou a změnami jejich stavu. Pokud játra nefungují správně, končetiny začnou zadržovat vodu a pokrývají je drobné popraskané žilky. Praskající žilky jsou způsobené zhoršeným krevním oběhem mezi střevy, slezinou, slinivkou a játry.


Onemocnění štítné žlázy

Symptomy:

1.       Otoky nohou

2.       Křeče

3.       Pocit chladu

Abnormální funkce štítné žlázy se projeví i na vašich nohách, příznaky výše signalizují sníženou funkci štítné žlázy.

Ateroskleróza

Symptomy:

1.       Bledá kůže

2.       Bolest

3.       Svalová slabost

Do nohou přichází nedostatečné množství krve, což způsobuje blednutí kůže a bolest. Lidé často nevěnují pozornost varovným příznakům asterosklerózy, což pak vede k vážnějším komplikacím. Řešte proto problém ihned!


Diabetes

Symptomy:

1.       Randy se nehojí/hojí se pomalu

2.       Brnění a citlivost nohou

Při cukrovce se dokonce i ty nejmenší ranky hojí těžce a dlouho. Nervy v nohách jsou často narušeny, a proto ani necítíte bolest a můžete přehlédnout ošklivé zranění a neléčit ho. Prohlížejte si proto nohy pečlivě a každé zranění ošetřete. Pokud se ranky nehojí, vyhledejte lékaře.

Bonus: Těhotenství

Symptomy:

1.       Otoky nohou

2.       Slabost

3.       Křeče

Těhotenství sice není samozřejmě žádná nemoc, ale problémy s nohami mohou poukazovat i na ně. V rané fázi těhotenství mění nohy stav, otékají, k tomu se mohou přidat křeče a svalová slabost. Kromě nohou otékají i ruce. Tyto příznaky často ženy uvádějí ještě před tím, než je těhotenství možné odhalit lékařskými testy.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Hlásím se k žilní nedostatečnosti, bohužel