KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Test: 6 jednoduchých kroků, jak otestovat své zdraví

Chcete zjistit, jak jste na tom zdravotně, ale nemocnicím a doktorům se vyhýbáte? Pak je tento článek právě pro vás! Otestujte spolu s námi své zdraví pomocí šesti jednoduchých kroků.

...

1.       Zrak

Zavřete jedno oko, udělejte 3-5 kroků nazad od monitoru a podívejte se na kruh. Vidíte některé čáry tmavší než jiné? Pokud ano, měli byste navštívit očního lékaře. Trpíte pravděpodobně na astigmatismus.


2.       Ohebnost

Sedněte si na podlahu, nohy natáhněte před sebe. Snažte se prsty dotknout špiček nohou. Jde to snadno? Pak je vaše tělo ve výtečné kondici! Pokud ne, měli byste přehodnotit svůj životní styl. Začněte třeba s jógou nebo plaváním. Rozvíjejte ohebnost a pružnost svého těla. Tím předejdete problémům s klouby.


3.       Srdce

Pět minut buďte v klidu a nenechte se ničím rozrušit. Poté přiložte 4 prsty na vnitřní strany zápěstí druhé ruky a nahmatejte puls. Spočítejte počet srdečních tepů za jednu minutu. Norma je 60-100 tepů za minutu, a to jak u dětí, tak u dospělých.

Pokud něco nesedí, nepokoušejte se o amatérskou diagnostiku. Poraďte se raději s lékařem.


4.       Hmat

Nalijte do sklenice velmi studenou vodu a namočte do ní na 30 vteřin své prsty. Jestliže konečky prstů zbělají nebo zmodrají, máte problémy s krevním oběhem. Prudký pokles teploty (nebo stres) vede k cévním křečím těch cév, které poskytují krev do prstů, nosu nebo uší. Do těchto částí těla pak přestává proudit dostatečné množství krve a stávají se znecitlivělými.

Vyhýbejte se náhlým změnám teploty a stresu.


5.       Respirační systém

Zapalte sirku a natáhněte ruku se sirkou co nejdál před sebe. Zhluboka se nadechněte a pokuste se plamen sfouknout. Kolik pokusů vám to zabere? Pokud více než jeden nebo dva, je možné, že váš respirační systém je oslabený. Příčiny mohou být kouření, nedostatek pohybu nebo jakékoli chronické respirační onemocnění.


6.       Zadržování tekutin v těle

Stiskněte mezi palcem a ukazováčkem chodidlo své nohy (jako do kleští). Pokud jsou i po několika minutách vidět na kůži důlky po prstech, vaše tělo zadržuje příliš mnoho vody. Snižte obsah soli v potravinách a vyhýbejte se konzumaci polotovarů.


7.       Bonus: Štítná žláza

Zavřete oči, natáhněte ruce před sebe, roztáhněte prsty a požádejte někoho, aby na ně položil listu tenkého papíru. Pokud se list začne znatelně třást, měli byste navštívit endokrinologii.

Některé z příznaků, o kterých jsme hovořili, se mohou shodovat s příznaky dalších onemocnění. Pamatujte tedy, že diagnóza není jednoznačná. Pokud však některé ze symptomů zaznamenáte, rozhodně byste je neměli ignorovat. Poraďte se se svým lékařem a podstupte podrobné vyšetření.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek