KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zdravi

Vliv cukru na naše tělo: Co se stane, když cukr vysadíte?

Odborníci se shodují na tom, že nadměrná konzumace cukru má na naše zdraví negativní dopad. Dietolog O'Connor říká, že konzumace cukru vede k přibývání na váze, změnám nálad, a dokonce i k závislosti na sladké

...

Američtí odborníci na výživu se domnívají, že cukr je pro náš organismus mnohem nebezpečnější než tuk, už jen proto, že se lidé často nezajímají o podíl cukru v kupovaných potravinách.

Co se stane s vaším tělem, pokud vysadíte cukr? Promluvili jsme s dietology i s lidmi, kteří zkouší žít bez cukru. A tohle jsou výsledky.


Po dvou dnech bez cukru

Výkyvy nálad zmizely. Psychicky jsme na tom lépe. Metabolismus se normalizuje: trávení se začíná zlepšovat.

Po týdnu bez cukru

Pocítili jsme nával nové síly a energie. Spánek se stal hlubším a lepším, usínání i ranní vstávání snadnějším. Zmizely všechny trávicí potíže jako například nafouklé břicho nebo bolesti žaludku nebo pálení žáhy.

10 dnů bez cukru

Zhubli jsme o 1 až 2 kila, aniž bychom se o to výrazně snažili. Krevní tlak se vyrovnal. V krvi bylo naměřeno méně cholesterolu. Zvládáme více fyzické zátěže a vydržíme déle soustředění. Probouzíme se lehčeji.

Měsíc bez cukru

Výrazně se zlepšil stav pokožky. Rozpoznáváme více chutí, jazyk je citlivější. Běžně kořeněná jídla nám připadají výraznější. Více nám chutná.

Někteří mají dojem, že se dokonce i čich stal citlivějším: jídla lépe a lákavěji voní.

Rok bez cukru

Cítíme se dobře. Silněji, energičtěji a celkově zdravěji než kdy dřív. Udržujeme si váhu i bez výrazného cvičení. Náš imunitní systém dobře funguje. Nemoci fyzické i psychické se nám vyhýbají. Dobře spíme a stačí nám méně hodin spánku než dřív, abychom se cítili čile.

Naše pokožka je čistá a zdravá. Nemáme žádné trávicí potíže.

5 let bez cukru

Projevy stárnutí se na nás podepsaly výrazně méně než bychom vzhledem k našemu věku očekávali. Vypadáme mladší a zdravější, cítíme se dobře a téměř nestonáme.

Vzdát se cukru není úplně pro každého, ale zkuste cukr alespoň omezit. Pro začátek si zkuste naordinovat desetidenní detox. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe! 


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek