KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 chyb, které dělají všechny ženy, od kterých muži utíkají

Mnohé ženy se domnívají, že když se jim podaří nalézt ideálního muže, nebudou se nikdy o ničem přít a hádat. Realita je ale jiná. Konfliktům a neshodám musíme čelit v každém vztahu. Neshody bohužel často zacházejí dál, než je nutné. A ačkoli se snažíme vztahy udržet, muži odcházejí a vztahy se rozpadají. Proč tomu tak je? V čem děláme chyby?

...

Statistiky jsou neúprosné – až 50% manželství končí rozvodem. Statistiky přitom přihlížejí pouze k sezdaným párům. Kdybychom počítali procento rozchodů celkově, bylo by nepochybně ještě mnohem vyšší.

Proč se to děje? Jaké chyby děláme? A co můžeme udělat pro to, abychom si muže udržely?

Za prvé, pokud chcete vztah skutečně zachránit, začněte u sebe. Neukazujte prstem na druhého, ale přemýšlejte o tom, co můžete změnit samy.

Připravili jsme pro vás seznam věcí, kvůli nimž muži často utíkají z manželství. Vyhněte se jim!

1.       Pokoušíte se udržet nad vším kontrolu

Někdy se nám zdá, jako kdybychom museli držet vztah pohromadě vší silou. Máme pocit, že jakmile jen trochu polevíme a ztratíme kontrolu, rozpadne se.

Takové chování však brzy vyčerpá jak nás, tak i našeho partnera. Důvěřujte svému partnerovi, ponechte část odpovědnosti v jeho rukách. Vztah nemůže stát jen na jednom z vás, pro jeho udržení jsou třeba dva.

Konec konců, pokud se skutečně musíte snažit za oba, je váš partner skutečně tím člověkem, s kterým chcete zůstat po zbytek života?


2.       Neustále kritizujete

Kritizujeme často s těmi nejlepšími úmysly. Opravdu věříme, že naše kritika druhému pomůže a posune ho dál. Jenže náš partner není socha, kterou bychom mohli otesat do podoby, která nám vyhovuje.

To, co považujete za partnerovy nedostatky, bude možná právě důvodem, proč se do něho jiná zamiluje. Nepokoušejte se nikoho měnit.


3.       Podceňujete jeho pocity

Oproti tomu, co jste se o mužích učily, i oni mají city. Pláčou. A cítí bolest stejně jako ženy. Jestliže ho milujete, respektujte jeho pocity. To, co se jednomu může jevit bezvýznamně, může mít pro druhého nedozírný význam.

Buďte ohleduplní a tolerujte slabiny druhého člověka. Každý přece nějaké má.


4.       Zatahujete do svých vztahových záležitostí rodiče

Je velmi obtížné odolat pokušení svěřit se svým blízkým. Pokud ale nejste připravena na definitivní rozchod, raději si všechny své soukromé problémy nechte mezi čtyři oči. Vy sami časem vychladnete a problémy budou zapomenuty, ale vaši rodiče si budou pamatovat, co jsme jim řekla, do konce života. Vztah pak bude narušován zvnějšku.

Stejně tak máte právo trvat na tom, aby o vašich problémech s nikým dalším nemluvil ani partner. Je to pouze vaše věc a měli byste ji řešit jen vy dva.


5.       Nadměrně o muže pečujete

Je normální, že matky dělají pro své děti první poslední. Není nic špatného na tom, že se muž nechal v dětství operovávat svou maminkou. Špatné ovšem je, když očekává od své partnerky totéž.

Jste jeho partnerka, ne jeho matka. Jste dva dospělí lidé, léta dětství máte za sebou. Je čas, abyste se začali starat sami o sebe. Buďte samostatní. Oba dva.


6.       Projevujete mu nedůvěru

Je těžké někomu důvěřovat, pokud nás už mnohokrát zradil. Ale pokud k pochybování nemáte žádný důvod, je nedůvěra něco jako provokace. Proč by vám vůbec měl být partner věrný, když mu stejně nevěříte? Už vás přece nemůže zklamat! Nemůže ztratit vaši důvěru!

Zrada buď přijde, nebo nepřijde. Tím, že ji budete očekávat, strachovat se a kazit svým strachem náladu sobě i partnerovi, ničeho nedosáhnete.

Pokud máte opodstatněné obavy, je dobré sednout si, celou věc pořádně probrat a jednou provždy vyřešit.


7.       Neumíte přijímat komplimenty a dárky

Někdy je nám hloupé přijmout dar od svého partnera, třeba kvůli tomu, že jde o velmi drahou věc. Místo drahého dárku byste přece mohli udělat nákup nebo nechat opravit auto! Pokud je tohle váš přístup, nedivte se, že muž dřív nebo později se snahou být romantický přestane.

Váš muž je dospělá a svéprávná osoba. Pokud se rozhodl investovat do vás, je to pouze jeho rozhodnutí. Je slušností dárek přijmout a poděkovat.


8.       Nepodporujete ho v jeho zálibách

Chápeme, že pokud má váš muž zálibu například v motocyklech nebo extrémních sportech, můžete mít obavy. Možná je pro vás obtížné vypořádat se se strachem o partnera. Váš strach vás ale nesmí ovlivňovat.

Jakmile muž zapomene na své koníčky, vytratí se z něho i všechen životní elán. Ano, život bude bezpečnější, ale zároveň bez jiskry, bez energie.

Koníčky mužů nejsou vždy bezpečné, přesto byste v nich měla svého partnera podporovat. Tím, že byste chtěla měnit jeho záliby, byste zároveň měnila i jeho osobnost. A byl by to pak vůbec ještě ten člověk, kterého milujete?


9.       Trváte na tom, aby se přestal stýkat se svými kamarády

Naši přátelé jsou jen naší volbou. Všichni si je vybíráme sami. Takže dokonce i tehdy, když jsou to podle vašeho názoru špatní lidé, a když mají na partnera špatný vliv, nemůže mu zakázat se s nimi vídat.

Ostatně, představte si, že by partner po vás žádal, abyste přestala vídat své nejlepší kamarádky a kamarády! Udělala byste to? Ani on, ani vy nemáte právo po tom druhém něco takového žádat.


10.   Myslíte jen na sebe

Ne, neměli bychom celý svůj život podřizovat partnerovi. Je ale třeba respektovat i jeho potřeby. Pokud máte odlišné názory, hledejte kompromis.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek