KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 důkazů, že z vás vztah udělá lepšího člověka

Lidé ve šťastných vztazích mají většinou pocit, že se z nich díky jejich partnerům stávají lepší lidé. A nejsou příliš daleko od pravdy, protože zdravý vztah by opravdu každému z nás měl pomoci růst jakožto osobnosti. Není to trošku přehnané tvrzení? Není, a tady je hned 10 různých důkazů, že tomu tak skutečně je:

...

1. Váš partner vás vidí pozitivněji, než jak se vidíte vy sami.

A co víc, postupem času tyto pozitivnější předpoklady o sobě samém zahrnete i do svého vlastního pohledu na své já. Získáte tak rozšířené povědomí o svých pozitivních vlastnostech nebo vlohách.

Partner si může například myslet, že jste chytřejší a hezčí, než byste o sobě řekli vy sami. Eventuálně ale tomuto názoru podlehnete a začnete věřit, že mají pravdu, což bude mít pozitivní dopad na vás samotné. Začnete se například chovat mnohem sebevědoměji a uvidíte své skutečné hodnoty.

Nebo jste odjakživa byli nejistí kvůli svému velkému zadku a skrývali ho do volnějšího oblečení, ale váš partner vám pomůže uvědomit si, že i když je větší, rozhodně to nijak nesnižuje jeho atraktivitu.

2. Váš partner vám předkládá věci, které máte rádi. Získáváte tak nové příležitosti zažít potěšení a rozšířit povědomí o sobě samém.

Společně s partnerem přichází do vašeho života i všechny jeho koníčky. Může být třeba vášnivým cyklistou a kempařem. Bez něj byste sami tyto činnosti možná bývali nikdy nezkusili.

To samé může platit i v kultuře. Nikdy by vás ani nenapadlo podívat se na Battlestar Galactica nebo třeba na nějaký sport. Váš partner to ale zbožňuje, takže se na to s ním zkusíte podívat. Možná zjistíte, že zbožňujete televizní žánr, který byste předtím nikdy ani nevzali v potaz. Takové sebepoznávání samozřejmě otevírá zcela nová potěšení a expanduje vaše povědomí o sobě samém.

3. Dobré návyky vašeho partnera se přesunou na vás. Zdravotní, finanční, lifestylové i ty psychologické.

Když si najdete partnera, který například do běhání nebo zubní hygieny zapálený mnohem víc než vy sami, je jen otázkou času, než si vyzkoušíte používání zubních nití nebo ranní kondiční běhání. A pokud jde spíš o duševní osobnost, velmi pravděpodobně nahlédnete do tajů toho, jak správně meditovat, nebo používat místo prášků bylinky, když vás něco bolí.

To samé může platit i o finančních návycích. Váš partner má třeba penzijní spoření a po zvážení všech kladů a záporů si také jedno zřídíte.

I odlišnosti ve vašich životních stylech se časem slijí dohromady. Možná začnete méně, či naopak více pracovat, anebo najdete zalíbení ve víkendových výletech s přáteli. Týká se to samozřejmě i psychologických návyků. Partner vás může odnaučit urážlivosti, vztahovačnosti a mnoha dalším podobným neduhům.

4. Váš partner vás podněcuje k tomu, abyste byli sami sebou.

Teď není řeč jen o temperamentu a osobnosti. Třeba milujete zpěv a partner vás doma poslouchá, jak si neustále prozpěvujete. Co když vás povzbudí k tomu, abyste se svým hlasem zkusili zazpívat i někde na veřejnosti? Najednou budete stát na koncertním pódiu – někde, kde byste si sami sebe nikdy ani nepředstavili.

Nebo můžete mít výborný smysl pro humor a rádi vtipkujete. Pokud je na tom váš partner podobně, či jen rád poslouchá vaše vtipy, podporuje to vaši vzájemnou komunikaci, vytváří pocit zábavy a zároveň vyjadřování tohoto vašeho aspektu.

5. Vztah vám poskytuje praktickou podporu, která umožňuje, abyste šli za svými osobními cíli.

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne. Můžete třeba rozjet vlastní byznys, protože víte, že když se vám nebude dařit, neskončíte díky příjmu partner pod mostem bez jídla. Už nadále nejste jen samostatná jednotka bloudící životem. Jste pár, který drží pospolu za všech okolností. Mít v životě takovou podporu je extrémně posilující a motivující.

6. Vztah vám poskytuje v těžkých chvílích emoční sílu.

Váš partner tady bude vždy, když se zrovna nebudete cítit dobře. A nemusí jít jen o špatnou náladu. Život každému z nás nevyhnutelně dříve či později přinese těžké chvíle. V té chvíli chcete mít někoho, kdo vás podrží a pomůže vám dostat se psychicky opět nahoru. Může to být dobrý kamarád, ale nikdo nezná vaší citlivou vnitřní stránku lépe, než partner.

7. Naučíte se věřit tomu, že druhá osoba vám bude bezmezně důvěřovat a spoléhat na vás.

Asi každý člověk vstupuje do vážného vztahu s obavami. Co když vás partner opustí? Co když vám nebude věřit? Anebo vy jemu? Postupem času se ale naučíte, že bezmeznou důvěru a spolehlivost si na sobě skutečně můžete vybudovat a strachovat se o to, jestli vás vaše drahá polovička opustí, je úplně zbytečné.

8. Uvědomíte si, že jste schopni emočně pomoci druhým.

Když jste něčí emoční oporou, skutečně hodně jako osobnost dospějete v uvědomění, že skutečně můžete druhým v těžkých chvílích pomoci. Uvědomíte si, že druzí lidé vám skutečně mohou emočně důvěřovat.

9. Vztah vám pomůže přijmout sebe samotného.

Partner by měl být osobou, které řeknete i věci, o nichž neví nikdo jiný. Nebudete se bát říct mu i věci, za které se stydíte, protože víte, že vás bude nadále milovat. Tím pádem vám pomůže přijmout sebe samotného se vším všudy. Myslíte si, že vás nemůže nikdo doopravdy milovat? Dobrý vztah vám tento názor velmi rychle vyvrátí.

10. Partner nebude tolerovat vaše negativní návyky, což poskytuje šanci změnit je.

Snadno se naštvete a jste vztahovační? Díky partnerovi a jeho připomínkám si můžete uvědomit, že z takového chování opravdu nemáte žádná pozitiva. Můžete se bát, že si vás partner převychovává, ale ve výsledku pomůžete především sobě, protože změníte chování ke všem, ne jen k partnerovi.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek