KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 elegantních tipů na vánoční dekorace

Vánoce se kvapem blíží a i když už je za námi třetí adventní neděle, stále je čas na to, abychom doma vykouzlili tu pravou vánoční atmosféru. Nápadů, tipů a triků je každý rok mnoho, ale vždy vás jistě zaujme něco, co jste ještě neviděli nebo nezkoušeli. Nechte se tedy inspirovat následujícími jednoduchými nápady, díky kterým budete mít tu pravou vánoční náladu.

...

1. Vánoční přáníčka

Dopisy Ježíškovi nemusí být jen obyčejnými seznamy přání, mohou se proměnit i ve vkusnou vánoční dekoraci. Stačí vybrat pěkné vánoční přáníčko nebo si jej vyrobit doma  a pak jej pomocí kolíčků zavěsit například na schodiště nebo do oken. Později sem můžete přidat i vánoční přání či PF od svých přátel.


Foto: Pinterest

2. Hřejivé uvítání

Venku panuje počasí, že by psa nevyhnal, ale v teple domova je příjemně. Pokud nemáte v bytě krb, nevadí. Hřejivou atmosféru můžete vytvořit i díky březovým větvím zabaleným do vánočních světýlek. Tato dekorace je jednoduchá, ale při tom velice efektivní.


Foto: Pinterest

3. Kouzlení se sklem

Sklo je nadčasovým materiálem, který lze využít na mnoho způsobů. Skvěle se hodí i jako dekorace, protože vypadá slavnostně a velice elegantně. V zimním období mohou skleněné doplňky evokovat zmrzlé rampouchy a všudypřítomný běloskvoucí sníh. Skvěle vypadají například průhledné skleněné svícny nebo skleněné vánoční ozdoby na stromečku.


Foto: Pinterest

4. Vánoční hostina

O svátcích se v mnoha domácnostech dveře netrhnou a nejen na Štedrý večer se pořádají slavnostní rodinné večeře. Tyto příležitosti přeci jen vyžadují speciální přípravu a sváteční tabule musí vypadat dokonale. Nemusí však být nutně příliš opulentní, postačí bílé prostírání, čistý porcelán a detaily například v podobě talíře vyzdobeného snítkou větviček. Skvěle se hodí jmelí nebo smrkové větve ozdobené stuhou.


Foto: Pinterest

5. Kouzlo Adventu

Adventní kalendáře by neměly na Vánoce chybět. Mají je rády jak děti, tak i dospělí. Jenže jejich podoba je různá. Nejznámější jsou ty z obchodů, které nebývají nijak zvlášť nápadité a jejich obsah je už předem znám. Vyrobte si raději vlastní kalendář, který si můžete vystavit každý rok. Ušijte kapsář, naplňte látkové pytlíčky nebo pověste naplněné obálky na provázek. Naplňte je čím je libo, svým blízkým tak připravíte možnost opravdového překvapení.


Foto: Pinterest

6. Papírová výzdoba

Spojte zábavné s užitečným a zapojte do výroby vánočních dekorací i vaše děti. Tyto papírové vějířky jsou jednoduché na přípravu, ale zároveň jsou velice efektivní. Díky velkému výběru barev si můžete zvolit kombinaci, která se do vašeho bytu hodí nejvíce - například slavnostní zlatá či stříbrná.


Foto: Pinterest

7. Dekorativní sladkosti

Proměňte své oblíbené sladkosti v dokonalou zimní pohádku, která bude vítat hosty přímo u domovních dveří. Vytvořte jiskřivou zimní krajinku pomocí nadrceného cukrkandlu nalepeného na pěnových kuželech, které seženete v hobby potřebách či výtvarnických obchodech.Foto: Pinterest

8. Jen ať sněží

I když to venku zatím na bílé Vánoce příliš nevypadá, můžete si je jednoduše vyrobit sami. Iluzi padajícího sněhu za okny vytvoříte pomocí stříbrných a bílých chlupatých kuliček, na pomoc si můžete vzít i papírové sněhové vločky nebo kuličky vytvořené ze sestříhané vlny.


Foto: Pinterest

9. Upoutejte pozornost

Zlatá, zelená či červená barva k Vánocům neodmyslitelně patří, stejně tak jako třpytivé předměty. Naplňte skleněnou mísu třpytivými ozdobami nebo žárovičkami namočenými ve vánočních barvách a vytvořte tak originální dekoraci, která zaručeně přiláká pozornost.


Foto: Pinterest

10. Dárečky

Krásně zabalené dárky nemusí čekat jen pod stromečkem, mohou splnit svůj účel už dříve. Dárky, i když jen na oko, mohou být skvělou výzdobou, která naladí tu správnou vánoční atmosféru.


Foto: Pinterest

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Já bych přidal tip pro modernější online lidi :-) Zkuste letos napsat dopis ježíškovi online. Díky rezervaci dárků nic nedostanete 2x a díky odkazům v seznamu máte jistotu že dostanete přesně ten model, po kterém toužíte...