KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 mýtů o ženách, kterým stále věří mnoho mužů

Je zvláštní, kolik mýtů o ženách v naší době stále ještě přežívá. Předáváme si je z generace na generaci, sem tam mírně pozměňujeme jejich znění, ale význam zůstává. Věří jim muži, ale mnohdy i ženy samy.

...

Jak takové mýty vznikly? Jak zakořenily v podvědomí lidí? Odpověď je prostá: Kdysi dávno je někdo (z nějakého důvodu, který byl známý jen jemu) zformuloval a ony si začaly žít vlastním životem. Bylo lákavé mýtu uvěřit, protože mýtus nás obvykle zprošťuje vší viny a odpovědnosti.  Mýtus nás očišťuje. A tak se mýty šířily mezi lidmi a stávaly se důvěryhodnějšími a důvěryhodnějšími. Vždyť obvykle považujeme za pravdivé to, co tvrdí většina!

Jak se ale mýty liší od pravdy?

Mýtus č. 1: Všechny čekáme na prince

Chci, aby to byl vysoký, svalnatý, bohatý intelektuál se smyslem pro humor, hustými vlasy a zářivým úsměvem, který miluje zvířata a sní o svatbě a o kupě dětí!

Myslíte si, že právě na takového ženy čekají? Naštěstí je v reálném životě všechno jednodušší. Stačí se kolem sebe porozhlédnout. Jistě ve svém okolí najdete mnoho šťastně ženatých mužů – a kdo z nich sedí na popis výše? Pravděpodobně nikdo.

Lidé jsou naštěstí různí. Každý má jiný vkus a jiné priority. A to platí stejně tak pro muže, jako i pro ženy. Jedné ženě se líbit nemusíte ani trochu, pro druhou můžete být splněným snem o dokonalém muži.

Hlavní je, abyste se k ženě svého srdce chovali pěkně a byli jí milujícím partnerem. Pokud to uděláte, stanete se jejím princem.


Mýtus č. 2: Jediné, co chceme, jsou peníze. Hooodně peněz!

Tento mýtus o „zlatokopkách“ šíří zpravidla dva typy lidí:

1. Ti, kteří si mýtem ospravedlňují vlastní neúspěch u žen. (Mimochodem, za neúspěch u žen může mnohdy právě negativní přístup k nim.)

2. Ti, kteří se pokoušejí sami před sebou obhájit, že si lásku ženy kupují. Když uvěří tomu, že je jejich situace běžná a normální, uklidní se a přestanou se trápit.

Láska k penězům nijak nesouvisí s pohlavím, a kromě toho, ženy se už dávno naučily postarat se o sebe samy. Což samozřejmě neznamená, že bychom nerady přijímaly drobné dárky, nebo že bychom si nenechaly pomoci s nákupními taškami! Vůbec ne!


paramount

Mýtus č. 3: Sníme o dokonalé svatbě

Možná si vzpomenete na Moniku ze seriálu Přátelé. V jedné z epizod říká, že už jako malá si hrála na nevěstu a představovala si svůj velký den.

Ve skutečnosti nemá většina dívek schované pod postelí svatební magazíny, vizitky na svatební salony a květinářství, a ve volných chvílích si nedělá náčrtky svých svatebních šatů.  Většina dívek vůbec nepomyslí na svatbu až do chvíle, dokud se nezamilují. Mnohé po svatbě nikterak netouží, a některé by se nevdaly, dokonce ani kdybyste je lákali na dort a na svatební koláčky.

Manželství ztratilo v dnešní době pro mnohé smysl. Ženy si užívají více než kdy dřív své osobní svobody: chtějí cestovat, bavit se s přáteli nebo budovat kariéru.


disney

Mýtus č. 4: Očekáváme od vás zázraky v posteli

Mnohé ženy se čas od času rády podívají na romantický film, to ale neznamená, že bychom očekávaly podobnou romantiku i v reálném životě. A podobně to je i s filmy erotickými. Realita a fantasie se od sebe liší, to si všichni dobře uvědomujeme.  A pokud něco od partnera očekáváme, pak to, že s námi stráví příjemný společný čas.


Mýtus č. 5: Mužské koníčky nás nezajímají

Partneři by se o své zájmy a koníčky měli vždy dělit. Pokud vás žena miluje, zajímá ji, co děláte, co vás baví, co máte rádi. Bude vyprávět o svých zájmech a ráda bude poslouchat o těch vašich.

Kromě toho existuje celá řada koníčků, které můžete mít opravdu společné. Neškatulkujte! Na světě je spousta dívek, které se zajímají o sporty nebo třeba o počítačové hry.


foxstudios

Mýtus č. 6: Všechny jsme kokety

Dívky jsou zvyklé mluvit spolu velice přátelsky. Často se dotýkají, objímají, usmívají se na sebe. Někdy chodí zavěšené jedna do druhé. Pokud se dívka chová stejně i k mužům, nemusí jít o flirtování. Pro dívku jde jednoduše o normální, přátelské chování.


disney

Mýtus č. 7: Toužíme po romantice. Spoustě romantiky

Ne každá žena věří na lásku na první pohled, ne každá touží po tom, aby jí muž nosit náruče plné květin a hory bonboniér. Ne každá žena sní o milování při stovkách planoucích svící nebo o žádosti o ruku v noční Paříži.

K takovým věcem dochází spíše na stránkách knih nebo na filmovém plátně. V reálném životě nás dokáže víc potěšit, když umyjete nádobí, než když posypete postel růžovými okvětními lístky.


universalstudioshollywood

Mýtus č 8: Přitahují nás padouši

Nikdo nemá rád, když se k němu někdo chová zle. Ženy mají ale rády odvážné a nezávislé muže, kterým nechybí sebedůvěra a životní elán. Takové vlastnosti může mít úplně každý.


atresmedia

Mýtus č. 9: Chceme děti

Podle statistik nemá až 10 % žen vrozený mateřský instinkt. Kromě toho existuje celá řada důvodů, proč žena nemůže nebo nechce mít děti. Ani ženy, které děti jednou chtějí, na ně nemyslí každý den a nechtějí je mít okamžitě. I ony si chtějí často užívat bezstarostného života po boku svého partnera, bavit se a nemyslet na budoucnost, na svatbu a děti.


foxstudios

Mýtus č. 10: Bez mužské pomoci se neobejdeme

Může se to tak jevit. Vždyť chceme být všude s vámi, vše chceme dělat po vašem boku. To ale není z toho důvodu, že bychom nedokázaly být samy. Jednoduše jen chceme být co nejblíže tomu, do koho jsme zamilované.

Pokud se na vás dívka obrátí s žádostí o pomoc při otevírání sklenice nebo zahnání miniaturního pavoučka, není to proto, že by si sama nedokázala poradit. Na chvíli zapomeňte na to, co jsme psali v bodě 6. Tady chce dívka s největší pravděpodobností opravdu jen zaujmout, přitáhnout vaši pozornost a probudit ve vás ochranitelský pud.


warnerbros

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek