KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 otázek, na které byste se měli partnera zeptat ještě před svatbou

Před svatbou si nejspíš v hlavě přehráváte to, jaké šaty budete mít, jak půjdete uličkou, nebo jaká bude svatební noc. Jsou však mnohem důležitější záležitosti, které byste měli vyřešit. Podle odbornice na vztahy Olgy Levančukové je mužské chápání manželství mnohdy odlišné od toho ženského. Proto byste se měla ještě před svatbou zeptat svého partnera na následujících 10 otázek a zjistit, zda děláte správné rozhodnutí. 

...

1. Co se ti na společném soužití líbí nejvíce?

Při odpovědi na tuto otázku by se s vámi měl váš budoucí partner podělit o své názory na to, co to pro něj znamená být spolu. Nebuďte překvapeny, pokud budou jeho odpovědi odlišné od vašeho očekávání. Klíčem je partnera především vyslechnout.

Většina žen očekává, že se muži po svatbě změní. Vše je však otázkou kompromisů. Pokud vám však partner sdělí, že si chce vyhradit právo na sledování fotbalu se svými přáteli každý víkend, zatímco vy byste raději trávila víkend dohromady, zvažte, zda děláte správný krok.


2. Co tě ve vztahu se mnou dělá nejšťastnějším?

Odpověď na tuto otázku vám ukáže, jak doopravdy partner váš vztah vnímá. Nebuďte překvapeny, pokud vás namísto komplimentů zahrne praktickými odpověďmi. Je však důležité, zda jste dle jeho odpovědí opravdu důležitou součástí jeho života.

3. Na co si budeš po svatbě šetřit?

Spíše než na vztah s penězi se tato otázka ptá na to, zda je váš partner sólový hráč, nebo zda vás bude vnímat jako jednotný celek. Dle odpovědi zjistíte, zda budou mít přednost „chlapské hračky“ nebo věci důležité pro rodinu.


4. Dokážeš respektovat naše názorové rozdíly?

Mnoho párů si skvěle rozumí i přesto, že mají na některé věci odlišný názor. Je však třeba si vyjasnit, zda bude váš partner vaše názory respektovat i po svatbě, nebo zda se je bude snažit změnit k obrazu svému.

5. Kde bys nejraději trávil Vánoce?

Tato otázka vám skvěle ukáže, zda vás váš nastávající doopravdy vnímá jako součást svého života. Je připraven sdílet sváteční den i s vaší rodinou, nebo se hodlá omezit jen na tu svoji? Pokud zvažujete mít spolu děti, měli byste se nad touto otázkou zamyslet. Je třeba si utvořit kompromis, který budete následně i dodržovat.

6. Jakou roli budou v tvém životě hrát děti?

Dohodnout se na tom, zda chce mít děti, je asi jednou ze základních otázek, které by měly být před svatbou zodpovězeny. Je ale také důležité vědět, jakou roli chce váš partner, co se týče dětí, hrát. Zda se hodlá podílet na výchově stejným dílem jako vy, zda se vidí jako praktický otec nebo spíše jako víkendový táta nebo zda chce do dětí promítnout své životní zkušenosti a postoje.


7. Jaký sexuální život očekáváš?

Při téhle otázce můžete riskovat příchod odpovědi, že si váš partner přeje oživení v podobě třetí osoby, ale nejspíš by se mělo jednat spíše o žert v případě, že nemáte stejné potřeby. Sex je důležitou součástí vztahu a je třeba být na stejné vlně i po svatbě. 

Manželství neznamená žádnou povinnost nebo naopak záruku toho, že už se partner nebude muset příliš snažit. Pokud vám váš sexuální život vyhovoval doteď, ujistěte se, že si jej nezměněný udržíte i po svatební noci.

8. Co uděláš, když se naštveš?

Po svatbě mají někteří jedinci pocit, že jim jejich partner či partnerka prostě patří a mohou si k ní dovolit více. Ujistěte se, že váš partner nemá sklony k násilnému chování. Pokud jste před svatbou zaznamenala nějaké náznaky, po svatbě se vše může ještě více zvrtnout. Dejte partnerovi jasně najevo, že v úvahu připadá jen slovní konfrontace a že si nic víc rozhodně nenecháte líbit.


9. Jaký máš vztah s matkou a sestrou?

Odpověď na tuto otázku vám naznačí, jaký vztah má váš partner obecně k ženám. I když se k vám může chovat skvěle, jeho vztah s ostatními ženami v rodině vám napoví více. V manželství se i vy stanete jeho rodinou, a čím déle spolu budete, tím více se stanete samozřejmostí, stejně jako partnerova matka či sestra, se kterou vyrůstal.

Pokud se k nim chová stále zdvořile a neváhá jim kdykoliv pomoci, lze předpokládat, že se tak za několik spolu strávených let bude chovat i k vám. Pokud je tomu jinak, svatbu si dobře rozmyslete.

10. Udržíme si každý svou nezávislost?

Pro mnoho párů je činnost, do které nezasahuje ten druhý, rozhodující pro šťastný a zdravý vztah. Každý potřebuje svůj prostor a to i po svatbě, kdy se stanete rodinou. Na druhou stranu existují i páry, které dělají vše společně a naprosto jim to vyhovuje. Je proto třeba zjistit, zda vám váš partner nechá trochu volného prostoru i po svatbě, nebo zda si vás hodlá těsněji připoutat k sobě.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek