KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 psychologických triků, které využije každý z nás

Psychologie – věda, jejíž zákony nelze ignorovat. To je známo všem moderním lékařům, vychovatelům, obchodníkům a bohužel i podvodníkům. Seznamte se s psychologickými triky, s nimiž se setkáváme každý den svého života. Jestliže je prohlédneme nebo se dokonce naučíme nějaké z triků sami využívat, náš život se stane jednodušším a zajímavějším.

...

Jak identifikovat „slídila“

Máte pocit, že se na vás někdo dívá a pozoruje vás, ale nejste si jistí? Podrobte ho jednoduchému testu. Podívejte se na člověka, o kterém si myslíte, že vás sleduje, zazívejte. Pak se na dotyčného dlouze podívejte. Zívání je, jak známo, nakažlivé. Pokud dotyčný zazívá hned po vás, je jisté, že vás skutečně pozoroval!

Jak si prorazit cestu davem

Potřebujete projít davem lidí? Možná jste si už všimli, že před někým se lidé sami od sebe rozestupují a dělají mu místo, zatímco pro jiné je prodrat se skupinou lidí zlý sen. Existuje jednoduchý trik, který vám pomůže. Postavte se rovně a upřete pohled na svůj konečný cíl. Teď jděte. Budete překvapeni, ale lidé vás skutečně pustí. Tento trik ale nebude fungovat v následujících případech: pokud máte na očích sluneční brýle anebo pokud se díváte do mobilu.


summitentertainment

Jak uklidnit nepřítele

Občas se setkáme s někým, kdo nás nemá rád. Nemusí k tomu mít ani reálný důvod, ale o pouhou antipatii „na první pohled“. Pokud máte pocit, že je v místnosti někdo proti vám zaujatý, že může vyprovokovat konflikt, obviňovat vás nebo vás urážet, sedněte si přímo vedle něho. Až na vás bude chtít dotyčný mluvit, bude muset otočit celé tělo k vám a podívat se vám zblízka do očí. Ve většině lidí se v tu chvíli probudí pocit viny, protože se dívá přímo na vás a z velké blízkosti. Člověk se cítí nepříjemně a pravděpodobně pomlčí.

Zastavte druhého pouhým pohledem do očí

Pokud o vás druhý mluví, není třeba nic říkat. Pohleďte dotyčnému přímo do očí. Pohled do očí způsobí, že se v druhém probudí pocit viny a přiměje ho přestat mluvit.

Jak přimět člověka, aby vám vyhověl

Je to jednoduché. Lidé neradi přistupují na přání druhého, ale jsou ochotni přistoupit na kompromis. Ostatně, právě na tomhle faktu je založený princip smlouvání. Zatímco obchodník nastaví cenu příliš vysokou, zákazník nabídne cenu naopak směšně nízkou. Dohodnou se na kompromisu a spokojení jsou oba dva.

Pokud tedy chcete, aby vám druhý vyhověl, požádejte nejprve o víc, než ve skutečnosti požadujete.

yesilcamsinemasi

Dávejte pozor na to, k jakému uchu mluvíte

Zní to zvláštně, ale psychologické průzkumy skutečně potvrdily, že to, jakým uchem posloucháme, hraje skutečně vážnou roli při našem rozhodování.

Pokud chcete, aby druhý vyhověl vaší žádosti, řiďte se tímto: to, co slyšíme pravým uchem, vyhodnocujeme logicky. To, co slyšíme levým uchem, vyhodnocujeme emocionálně.

Pokud tedy mluvíme například o práci a snažíme se někoho přesvědčit logickými argumenty, je vhodné stát napravo. Pokud mluvíme o citech, stůjte nalevo.

Udržujte vizuální kontakt

Pokud udržujete s druhým vizuální kontakt, budíte v něm pocit, že pečlivě nasloucháte jeho slovům. Pomůže vám jednoduchý trik. Pokud se seznámíte s někým novým, snažte se zapamatovat jeho barvu očí. To vám pomůže udržet oční kontakt a druhý si vás zapamatuje.

Zažijte adrenalin na prvním rande

Řekněme, že se vám líbí dívka. Pozvete ji na schůzku a ona na pozvání kývne. Kam jít? Šance, že rande bude úspěšné a dotyčná kývne i na druhou schůzku, se mnohonásobně zvyšuje, pokud při vaší schůzce zažijete něco adrenalinového.

V mozku se aktivuje centrum vzrušení, díky čemuž bude komunikace s vámi vyvolávat příjemnější pocity. Vhodný je zábavní park, sledování hororového filmu, extrémní sporty a nejrůznější adrenalinové zážitky.

imdb

Oslovujte druhého jménem

Oslovujte druhého jeho křestním jménem. Slyšet vlastní jméno se líbí každému. Chcete-li se někomu zalíbit, oslovujte ho proto co nejčastěji. Proč nezvýšit své šance a nevyužít tohoto triku?

Jak si zapamatovat informaci

Chcete si co nejrychleji zapamatovat nově získanou informaci? Pak ji sdílejte s další osobou. Nejlépe si něco zapamatujete, pokud něco nahlas sdělíte a vysvětlíte druhému člověku. To vám pomůže zapamatovat si i ty nejmenší detaily.

Snapshot efekt

Tento efekt je dobře znám díky videu, které koluje internetem. Na videu vidíme dva agresivně se chovající osoby. Třetí přijde a projde mezi nimi, jakoby nic. A v tu chvíli se první dva uklidní. Agresoři odtrhli pozornost od osoby, která v nich vztek vyvolávala, a uklidnili se.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek