KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 věcí, které dělají šťastní lidé

V moderním světě jsme obklopeni nespočtem zajímavých a vzrušujících věcí. Každý den zažíváme něco nového. Všechny tyhle věci tu jsou proto, aby nás udělaly šťastnými. Proč si mnozí z nás tedy stále šťastně nepřipadají? Co nám schází?

...

Ve skutečnosti nám při všem vzrušení a rozruchu chybí ta nejdůležitější věc – a tou je klid. Dosáhnout štěstí je bez pocitu klidu a pohody nemožné. Proto jsme pro vás připravili několik rad, jak dosáhnout vnitřního klidu a souladu se sebou samým.

1.       Šťastní lidé přijímají svou jedinečnost

Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému a naopak. Lidé, kteří se snaží zavděčit všem okolo, šťastní nikdy nebudou. Nesnažte se být někým jiným, přijměte sami sebe, své drobné nedostatky, své slabůstky. Dělejte to, co považujete za správné, co se vám líbí. Buďte takoví, jací být chcete, a na druhé neberte zřetel. Važte si toho, v čem se od ostatních odlišujete. Vždyť právě to z nás dělá nás.

Jednoduše řečeno: Řiďte se tím, co je pravé pro vás, ne pro ostatní.


2.       Respektují své hranice

Nepřemýšlejte o tom, zda jsou vaše limity nastavené správně. Nemusíte si vyžádat souhlas ostatních. Jestliže cítíte, že situace zachází za hranici příjemnosti, nezůstávejte v ní. I kdyby všichni kolem vás tvrdili „mně by to nevadilo“, není to podstatné. Podstatné je, že vy se cítíte nepříjemně.

Nebojte se proto říkat „ne“, nebojte se odmítat žádosti, přerušovat nepříjemné konverzace a vyhýbat se situacím, které nemáte rádi.


3.       Mají uspořádané priority

Šťastní lidé mají vždy jasno v tom, co je pro ně nejdůležitější. Svůj čas si organizují podle toho. Neztrácejí čas ničím nedůležitým. Pokud je pro vás prioritou rodina, věnujte ji čas a nezanedbávejte ji kvůli kariéře. Jestliže je pro vás to hlavní kariéra, nenechte se rozptylovat přáteli.

Každý může mít jiný žebříček hodnot, ale všichni bychom měli své hodnoty dodržovat a jednat v souladu s nimi. Je jedno, zda dřeme na své kariéře, pečujeme o rodinu, cestujeme nebo sportujeme. Podstatné je, aby to, co děláme, pro nás bylo skutečně důležité.


4.       Neobviňují se

Vyřaďte slovo „musím“ ze svého slovníčku. Vše, co děláme, bychom měli dělat proto, že chceme, ne musíme.  Nemáte žádné povinnosti vůči druhým. Pokud jim pomůžete, je to jen z vaší dobré vůle. Pokud nepomůžete, nikdo vám to nemůže mít za zlé. Cítíte-li za něco vinu, odpusťte si.


5.       Váží si svých schopností a své práce

Pokud děláme to, co máme rádi, cítíme se mnohem šťastněji. Myslete na to při výběru svého zaměstnání. Práce, kterou nesnášíme, nám dříve nebo později přivodí psychosomatické potíže, ať už je finančně jakkoli dobře ohodnocena. V práci, kterou nemáme rádi, navíc obvykle nebýváme příliš úspěšní.

Buďte hrdí na své schopnosti. Nebojte se chtít za svou práci náležitou odměnu. Nedělejte nic, co je vám proti chuti.


6.       Mají svůj vlastní způsob relaxace

Každý člověk na světě potřebuje prostředek k obnově energie. Něco, čím doplní síly, zapomene na práci a starosti a odpočine si. Pro někoho to může být procházka tichou přírodou, pro jiného sraz s přáteli v baru. Najděte svůj vlastní zdroj energie.


7.       Přijali nevyhnutelné a důvěřují životu

Místo toho, abyste se neustále báli a znepokojovali, přijměte život takový, jaký je. Život vždy nepřináší jen dobré věci. Naším úkolem v životě je přijmout sami sebe i svět. Jestliže se budete neustále jen obávat toho špatného, co možná v budoucnu přijde, promarníte příležitost užít si těch dobrých a šťastných chvil. Otevřete se všemu dobrému, co nám život přináší. Uvidíte, že jich není málo! Stačí si všímat.


8.       Respektují právo na život druhých

Zacházejte s druhými tak, jak byste si přáli, aby oni zacházeli s vámi. Respektujte svobodnou volbu ostatních, a to i tehdy, když s ní nesouhlasíte. Váš postoj k druhým ovlivňuje jejich postoj k vám.


9.       Jsou smířeni se svou minulostí

Stydět se za svou minulost a snažit se jí v sobě pohřbít, znamená zničit svou budoucnost. Neohlížejte se neustále nazpátek, ale také úmyslně neskrývejte minulé. Naše minulost nás utvořila, bez ní bychom nebyli lidmi, kterými jsme. Nepřijmout svou minulost proto znamená nepřijmout sebe.

Smiřte se svou minulostí, přijměte sami sebe a jděte odvážně vstříc budoucnosti.


10.   Nestýkají se s „toxickými lidmi“

Pokud chcete být šťastní, je třeba zkontrolovat, zda se ve vašem okolí nenachází nikdo, kdo hrubě narušuje váš klid a pohodlí. Odstraňte ze svého života lidi, kteří vás vyčerpávají a otravují váš život. 


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek