KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 znaků, jak se pozná pravá láska

Procházíte právě obdobím zamilovanosti? Můžeme se asi shodnout na tom, že jde o velmi příjemný stav duše i těla. Jsme v tváři projasnění, nic pro nás není nemožné, „létáme nad zemí, ne-li přímo v oblacích“, endorfiny jásají. A my pochopitelně také. Jsme přesvědčeni, že jsme zamilovaní do toho pravého partnera a jistojistě jde o pravou lásku.

...

Jak můžeme vnímat pojem pravá láska a existuje vůbec?

Pravá láska existuje. Ale můžeme ji vnímat různě. Uvedu několik příkladů. Někteří z nás odpovídají, že o pravou lásku jde jen tehdy, když chce být náš partner jen s námi, a nevyměnil by nás za nic na světě. Jiný vnímá pravou lásku tak, že mu ten druhý ve vztahu dovolí naprosto všechno, další je přesvědčen, že o pravou lásku jde jen tehdy, když jej partner respektuje se všemi jeho vlastnostmi. To znamená, že jej má rád takového, jaký je. Možná můžeme dojít k poznání, že pravá láska je stav mezi partnery, který se neustále vyvíjí a je na nás, jak kvalitně se bude i nadále vyvíjet. Abychom mohli říci, že jde o pravou lásku, je dobré si všímat určitých znaků.

10 znaků, jak se pozná pravá láska:

1. Co očekáváme od vztahu

Nejdříve je dobré si uvědomit, co vlastně já sám očekávám od vztahu. Zda si chci nezávazně užít nebo už cítím, že bych se chtěl usadit a vztah chci chápat jako smysluplný po boku pravého partnera. Na to, co od vztahu očekáváme, bychom se měli pochopitelně zeptat i toho druhého.

2. Neklaďte si podmínky

Pokud toužíte po pravé lásce, neklaďte si podmínky. Naopak se učte pracovat na křehkém vztahu ve dvou. Všímejte si, zda je takového postupu schopen i váš partner.

3. Nezříkejte se zodpovědnosti

Jste osobnost, a dělejte vše pro to, abyste osobností zůstali také ve vztahu. Máte svá práva, a odpovídáte za své činy. Samozřejmě nebudete rozhodovat sami o něčem, co se týká obou partnerů. Jsou však rozhodnutí, která musíte udělat sami za sebe. To samé očekávejte od svého protějšku.

4. Mějte odvahu říkat, co si myslíte a cítíte

Nejsme vybaveni číst myšlenky druhého, to není možné. Proto je zapotřebí ve vztahu naprosté otevřenosti v myšlení i popisování pocitů. Pokud toužíme po pravé lásce, otevřenost mezi partnery je správným krokem na cestě k cíli.

5. Nepoužívejte manipulaci

O pravou lásku rozhodně nepůjde v případě, že ve vašem vztahu najde místo manipulativní chování.

6. Spojte takt a laskavost s upřímností

Nesnažte se vztah udržovat v harmonii za každou cenu. Buďte k sobě i druhému naprosto upřímní, s taktem a laskavostí poukažte na to, co byste ve vztahu potřebovali mít jinak. Pokud dokážete dodržovat tato doporučení, pracujete společně na tom, aby šlo ve vašem vztahu skutečně o pravou lásku.

7. Pravá láska vás učí dávat a přijímat bez počítání

Pokud jste člověkem, který dává a přijímá bez toho, že stihne i kalkulovat (já jsem ti dal toto, a tam ono, investoval jsem do tebe…), pak si také všímejte, jak je na tom váš partner. Pokud dojdete k poznání, že zde panuje shoda, pak jste si potvrdil další znak pravé lásky. Gratuluju!

8. Staňte se pozorným posluchačem

Staňte se pozorným posluchačem, který slyší opravdu to, co říká ten druhý, ale i to, co říci nedokáže.

9. Všímejte si pochybností

Cítíte se ve vztahu bezpečně? Netrápí vás pochybnosti? Pokud si můžete odpovědět, že je vztah pro oba bezpečným přístavem a nesužují vás žádné pochybnosti, pak jste patrně našli svou pravou lásku.

10. Je váš vztah založen na důvěře?

Pokud dojdete společně k závěru, že je váš vztah založen na důvěře, je vše v nejlepším pořádku. Další znak, jak poznáte pravou lásku, si můžete odsouhlasit ve váš prospěch.


Autor: Hana Ederová

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek