KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

10 způsobů, jak zabránit partnerovi v nevěře

Podle alarmujících sociologických statistik podvedou ženatí muži svou partnerku až v 60 % případů a vdané ženy své manžely ve 40 % případů. Ten, kdo nevěru zažil, cítí neštěstí, zoufalství i pocity bezmoci. Na této straně barikády se nechce ocitnout nejspíš vůbec nikdo a tak často hledáme možnosti, jak tomuto nešvaru v našemu vztahu předejít. Zde je 10 možných způsobů, které vás mohou před nevěrou ochránit. A víte co? Mít hodně sexu není jedním z nich!

...

1. Vybrali jste si správného partnera?

Nejdůležitějším ukazatelem toho, zda má váš partner sklony k podvádění, je jeho osobnost. Nevěra je pravděpodobnější například v různých profesích, kde je podvádění považováno téměř za normu (bankovnictví, fotbal).

Vyskytuje se často také u jedinců, kteří byli svědkem nevěry u svých rodičů. Motivem k nevěře je i častá osamělost a frustrace například při delších pracovních cestách, roli hraje i historie předešlých partnerových vztahů. Pokud podváděl v minulosti, nejspíš bude podvádět i vás. Pozor si dejte také na narcisty, ti mají rádi obdiv a k nevěře proto sklouzávají ve snaze ukojit své ego velmi často. Prvotní prevencí vůči nevěře je proto znát dobře svého partnera i jeho minulost.

2. Definovali jste si, co považujete za nevěru?

Někdy je třeba si vzájemně říci, co vůbec považujete za nevěru, aby nedošlo k nějakému nedorozumění. Společně si sedněte a vysvětlete si, co je pro vás ještě přijatelné (například flirt, obdiv, políbení) a co už ne. Navzájem budete znát své hranice a nebudete se hádat kvůli něčemu, co mohlo být ve skutečnosti zcela nevinné.


3. Hrajete férově?

Hned vedle dobré znalosti partnera je férové jednání tím nejdůležitějším, co můžete pro vztah bez nevěry udělat. Pokud jste oba schopni rychle a snadno řešit vaše argumenty bez toho, abyste druhé osobě ublížili nebo ji nějak citově zranili, jste na dobré cestě. Manželství s nevyřešenými konflikty totiž klade základy pro nešťastný vztah, který nemá k nevěře daleko.

4. Necháváte partnera, aby řešil různé záležitosti i bez vás?

Nehledě na to, jak moc vás partner miluje, potřebuje uspokojovat své potřeby i bez vás. Ať už se jedná o koníčky, přátele nebo jiné aktivity, které jej činí šťastným. Nejen spokojený vztah zajistí člověku šťastný život a to je třeba brát na vědomí. Místo toho, abyste vnímali partnerův čas strávený mimo vaši osobu jako hrozbu, vnímejte jej jako něco, co může vztah naopak posílit. Každý někdy potřebuje čas sám pro sebe a o to víc se pak na vaši přítomnost bude těšit.


5. Trávíte spolu čas při zábavných aktivitách?

Tak jako je důležité mít svůj vlastní prostor, je důležité trávit čas i společně. Podle mnohých studií je společná aktivita faktorem, který udržuje vtah šťastným. Ovšem pozor, neznamená to, že vás stmelí aktivity jako například vysedávání u televize. Na mysli jsou spíše společné zážitky během cestování, sport, společenské akce, zkoušení nových věcí, chození do restaurací a podobně.

6. Jste spolu v kontaktu i v případě, že jste od sebe daleko?

SMS zprávy, e-mail, mobil, sociální média - to vše vás dnes může spojovat na velkou vzdálenost. Je důležité spolu komunikovat pravidelně a na dobrovolné bázi. Mimo to je to opravdu dobrá prevence proti nevěře, protože pokud partner ví, že mu přes den zavoláte nebo napíšete a očekáváte odpověď, je mnohem složitější takto skrývat případné aféry. Ale pozor, tato komunikace by se neměla zvrhnout v jednoznačnou kontrolu, kdy se budete několikrát za den partnera ptát, co dělá a kde zrovna je. Stačí, když si popřejete hezký den či vyměníte pár milostných slov.


7. Jsou přátelé vašeho partnera „bezpeční“?

Partnerovy přátele si rozhodně nemůžeme vybírat, ale určitě před nimi můžeme být na pozoru. Jelikož se jedná o blízké osoby, mohou mít na člověka značný vliv. Ideální tak je, když má váš partner kolem sebe samé spokojené páry a nikoho, kdo by nevěru sám provozoval. Nebezpečí hrozí od lidí, kteří jsou sami a partnera by mohli svést na scestí. Ještě horší jsou však lidé, kteří jsou ve vztazích nešťastní a vašemu partnerovi ukazují jen špatný příklad.

8. Trávíte čas se šťastnými páry?

Tento bod tak trochu souvisí s tím předešlým. Stejně jako je důležité dávat si pozor na špatné lidi, je důležité obklopovat sei těmi správnými. Nedávný výzkum zjistil, že páry, které se přátelí s dalšími šťastnými páry, jsou daleko méně náchylné k nevěře.


9. Nebojíte se v sexu zkoušet nové věci?

Čím lépe uspokojíte svého partnera sexuálně, tím větší je šance, že nebude hledat mimopartnerský sex. Ale pozor, nezáleží zde na kvantitě, ale kvalitě! Toho docílíte hlavně tím, když budete otevřeni novým věcem a nebudete se bát experimentovat, plnit partnerova přání ani s ním o sexu a vašem sexuálním životě otevřeně hovořit.

10. Už jste se setkal(a) s hlavním partnerovým pracovním „manželem“ či „manželkou“?

Mnoho lidí pracuje dlouhé hodiny v uzavřeném kolektivu a dost často spolupracuje hlavně s jedním a tím samým člověkem. Tolik času stráveného společně může přerůst v přátelství, ale i v něco víc. Je tedy dobré vědět, s kým vlastně váš partner spolupracuje a jaký je jejich vzájemný vztah. Občas za partnerem přijďte do práce, dejte mu na pracovní stůl vaši fotografii nebo jeho kolegyním či kolegům dejte jinak najevo, že rozhodně není single.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek