KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

11 rad, jak se správně líčit

Každý den se setkáváme s mnoha tipy a radami od profesionálních stylistů i od amatérských blogerů. Někdy je těžké se v tom všem zorientovat. Vybrali a sepsali jsme proto ty nejpopulárnější z nich.

...

1.     Vyberte správný odstín make-upu

To je základní pravidlo v líčení. Ani ten nejdražší a nejkvalitnější make-up nebude vypadat dobře, pokud si vyberete špatný odstín. Zohlednit navíc musíte, že barva naší pleti se v průběhu roku mění. Většina z nás proto potřebuje jiný odstín v zimě a (zpravidla tmavší) v létě.

Abyste dokázali vybrat správný odstín, aplikujte několik odstínů na hranici mezi krkem a tváří. Make-up by měl splývat s pokožkou (vidíme na fotografii vpravo) a nevytvářet výrazné barevné přechody (vlevo).


2. Bronzer nanášejte opatrně a pečlivě stínujte

Bronzer by neměl na kůži vytvářet žádné jasné a výrazné linie. Hranice mezi brokerem a tváří by měla být vystínovaná do ztracena. Nanášejte bronzer těsně nad lícní kost.


3. Dejte obočí správný tvar

Barvu volte v závislosti na barvě vlasů. Pamatujte si, že obočí by mělo mít stejnou nebo o stupeň tmavší barvu než vlasy. Brunetky mohou mít obočí i o odstín světlejší.

Silná obočí jsou sice v módě, ale nepřehánějte to. To, co vypadá dobře na obálce časopisu, nemusí už tak dobře vypadat v reálu.


4. Vizuálně zvětšete oči

Černá hořejší linka vytvoří jasnější a otevřenější pohled a vizuálně zesílí řasy. Naopak spodní linka dá oku mandlový a užší tvar. Oko bude vypadat menší.


5. Šipky u očních linek

Šipky sluší všem. Hlavní věc ale je najít ten správný tvar, který k vám sedne. „Ocásek“ by neměl mířit příliš vysoko, tím byste narušili přirozený tvar oka. Šipka by mělas prodloužením spodní linie oka. Na obrázku vpravo vidíte, jak šipka vytvořila prodloužení oka, aniž by působila nepřirozeně.


6. Jedna vrstva řasenky stačí

Obrovské množství řasenky vás dělá staršími a navíc slepuje řasy. Řasy by měly být načechrané, oddělené a přirozeně působící.


7. Růž

Růž aplikujte lehkými pohyby. Vrstvěte až do požadované intenzity. Neměli byste růž nanášet jen na lícní kosti, ale zbytečky ze štětce naneste až ke skráním.


8. Tužka na rtech by měla splývat se rtěnkou

Příliš jasná kontura obkrouží rty a vypadá neelegantně. Tužka by proto měla mít pouze o odstín tmavší barvu než rtěnka a ideálně by s ní měla splývat. Zkuste nejprve nanést tužku a mírně vystínovat a až poté nanést rtěnku.


9. Zakryjte tmavé kruhy pod očima

Aplikujte pod oči korektor, nikoli ve tvaru půlměsíce, ale v trojúhelníkovém tvaru. Návod vidíte na fotografii.


10. Zdůrazněte výrazné části obličeje

Použijte tmavší odstín makeupu jen na vyčnívající části obličeje: lícní kosti, vnitřní roh oka, zadní část nosu.


11. Oční stíny

Používejte jich několik odstínů, nejen jeden nebo dva. Pečlivě stínujte do ztracena. K tomu využijte i několik štětců.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek